Sivilce izlerine karşı doğal maskeler

Paylaş
 

Sivilce izlerine karşı doğal maskeler! Yüzünüzdeki sivilce izleri canınızı mı sıkıyor! Aynaya baktığınız zaman görmek istemiyor musunuz? O zaman tek yapmanız gereken Sivilce izlerine karşı doğal maskeler kullanmak. Evinizde yapabileceğiniz bu doğal karışımlar sayesinde sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi maske tarifi
1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Bir parça pamuk ile cildinize uygulayın. Yarım saat boyunca cildinizde bekletin. Sonra yıkayın ve gece kreminizi cildinize uygulayın.

Bal maskesi tarifi
1 yemek kaşığı balı tüm yüzünüze uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Cildiniz deki lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Sinir otu
Aktardan aldığınız sinir otu yapraklarını bir havana koyarak ezin ve suyunu çıkarın. Çıkan su ile cildinize kompres yapın. Yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayın. Bu yöntem sadece cilt lekelerinin gitmesine değil, aynı zamanda yeni çıkan sivilcenin çabuk sönmesine de yardım edecektir.

Sabun otu
Aktardan bulacağınız sabun otu kökünü suyun içerisinde kaynatıp, demlenmeye bırakın. Çıkan suyu ılıdığında sadece lekeli olan bölgelere uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü tamamen yıkayın.

Ceviz yaprağı
1 avuç ceviz yaprağını, 1 bardak suda kaynatın ve demleyin. Çıkan suyu cildinize pamuk yardımıyla uygulayın, yarım saat bekletin. Soğuk suyla yıkadıktan sonra cildinize nemlendirici krem uygulayın.

Sivilcelere Lavanta Kürü için tıklayın

Maydonoz maske tarifi
1 litre suyu kaynatın ve maydanozları kaynamış suya ekleyip demlenmesini bekleyin. Ardından maydanozları iyice ezip lapa haline getirin ve karışımı cilde uygulayın. Lapayı 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ve çıkan maydanoz suyu ile de cildinizi yıkayın.

Marul
Sivilce izlerine karşı doğal maskeler arasında marul da bulunmaktadır. Marul da cilt lekelerine karşı etkili olan besinlerden dir. 25 gram marulu 3 su bardağı suda küçük parçalar halinde koyup kaynatın. Demlendikten sonra karışımı süzüp sabah ve akşamları cildinizi marul suyu ile silin.

Sivilceler ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi haberi için tıklayın

Dikkat! Maskelerdeki herhangi bir malzemeye alerjisi olanlar kesinlikle bu maskeleri uygulamamalıdırlar. Uygulamadan önce mutlaka ufak bir alanda deneyerek cildinizin vereceği tepkiyi gözlemleyin.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar