Şeker hastalığına iyi gelen bitki

Şeker hastalığına iyi gelen bitki : Şeker Hastalığı Belirtileriniz mi var ? O zaman bu yaprakları kaynatın ve diyabet ilaçlarına bağlı kalmayın. Diyabet gün geçtikte dünya nüfusunun büyük bir kısmını etkilemektedir. Pankreas insülin üretimini durduğunda vücudunuz bunu düzgün kullanamaz hale gelir. Geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olursunuz. Diyabetin başlıca belirtileri bulanık görme, sürekli susuzluk hissi, genital bölgedeki kaşıntılar, ani kilo kaybı, kesik yada yaraların geç iyileşmesi, sık idrara çıkma olarak gösterilebilir. Diyabetin en büyük sonuçları böbrek yetmezliği ,kalp hastalıkları ve sinir hastalıklarının görülmesi gibi ciddi sorunlara yol açar. Galeriye devam etmek için görsele tıklayın ve 2. fotoğrafa geçin.
Paylaş
 

Şeker hastalığına iyi gelen bitki : Şeker Hastalığı Belirtileriniz mi var ? O zaman bu yaprakları kaynatın ve diyabet ilaçlarına bağlı kalmayın.

Diyabet  gün geçtikte dünya nüfusunun  büyük bir kısmını etkilemektedir. Pankreas insülin üretimini durduğunda  vücudunuz  bunu düzgün kullanamaz hale gelir. Geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olursunuz. Diyabetin başlıca belirtileri bulanık görme, sürekli susuzluk hissi, genital bölgedeki kaşıntılar, ani kilo kaybı, kesik yada yaraların geç iyileşmesi, sık idrara çıkma olarak gösterilebilir. Diyabetin en büyük sonuçları böbrek yetmezliği ,kalp hastalıkları ve sinir hastalıklarının görülmesi gibi ciddi sorunlara yol açar.

Şeker hastalığının 3 tipi bulunur

TİP 1 , TİP 2 ve Gestasyonel Diyabet

Bağışıklık sistemi pankreas beta hücrelerinin yanlışlıkla sardırması sonucu TİP 1  diyabet veya Juvenil Diyabet oluşur, Tip 2 diyabette vücudun düzgün pankreas  enzimlerini salgılamaması sonucu üretilen insülin kullanımı düzenli olamıyor. Gestasyonel Diyabette ise daha önce diyabeti olmayan bir gebede ikinci trimester ve sonrasındaki bir zamanda diyabet hastalığının ortaya çıkmasına denir. Bir diğer adı da gebelik şekeridir.

Neyse ki tarifini vereceğimiz bu doğal ilaç ile kan şekeri seviyesini düzenlemek  ve kontrol altına almak mümkün. İşte hazırlamak için yapmanız gerekenler…

10-15 mango yapraklarını bir tencerede bir bardak su ile kaynatın. Sonra onları bir gece bekletin .Sabah ise bu karışımı süzün ve aç karnına için. Birkaç ay boyunca hergün bu çaya benzeyen karışımı içmeye devam edin. Ayrıca etkisini arttırmak için günde 2 kez yarım çay kaşıgı bu karışımdan içilebilir.

Mango yaprakları mango meyvesi gibi çok faydalıdır. Bir çok hastalığa iyi geldiği gibi vitamin enzim antioksidan veyüksek miktarda minareller içerir. Kan basıncını düzenler ve kan damarlarını güçlendirir. Bu çay şeklinde içtiğiniz karışım insülin seviyesini ayarlanmasında yardımcı olacaktır ve düşük miktarda glisemik indekse sahip olduğu için ( 41-60 arası) kan şekeri seviyeniz daha az yükselecektir.

Mango meyvesi tropikal bir meyve olduğu için ülkemizde bulunması zordur. Seçkin manavlarda ve büyük marketlerde bulabileceğiniz mangonun saymakla bitmeyen faydaları:

Bu meyve içerdiği vitaminler nedeniyle sinirler, cilt ve saçlar için çok yararlıdır. Mango potasyum, lif ve kuvvetli bir anti-oksidan deposudur. A vitamini C vitamini E vitamini Demir Böbreklere faydalıdır, Kanı temizler, Olgunlaşmış mango oldukça faydalıdır. Mangodaki ana gıda maddesi şekerdir. Ayrıca tartarik asit ve malik asite ilave az miktarda sitrik asitte bulunur. Bu asitler vücut tarafından kullanılır ve vücudun alkali kaynaklarını koruyabilmesine yardımcı olur. Olgunlaşmamış mango erkekleri, sıcağın ve kavurucu rüzgârların zararlı etkilerine karşı korur. Sıcak kül üzerinde pişirilen mango su ve biraz şekerle karıştırılıp bir içecek hazırlanırsa, bu sıcak çarpmasına karşı çok etkili bir tedavi yöntemidir. Ham mangonun üzerinde biraz tuz serpip yemek yaz aylarında aşırı terleme sonucu oluşan tuz ve demir kaybını azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar