Pratik kestane pişirme yolları

Paylaş
 

Pratik kestane pişirme yolları ile evde kestane pişirmek sizin için artık işkence olmaktan çıkacak. Evde aldığınız kestanenin açılmamasından mı şikayetçisiniz?

Ya da aldığınız kestaneyi pişirmek için uygun tencereniz mi yok , kolayı var.

 

İlk pratik yöntemimizde yapmanız gereken; kestaneyi kestikten sonra bir kaseye doldurmak ve aynı kaseden başka bir tane daha alıp içine su koymak. Bu iki kaseyi mikrodalganızın içine koyun ve derecesini yüksek ayarına getirdikten sonra 4-5 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra kağıt poşetin içinde yumuşaması için dinlendirin. Afiyet olsun 🙂

Sizler için üç Pratik kestane pişirme yolları anlatan videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

İkinci Pratik kestane pişirme yolu ise kestaneyi çizdikten sonra tencereye koyduğunuz su ile kaynatmak için ocağa koyun.

Su kaynama noktasına gelmeye yakın süzgeç ile kestaneleri toplayın ve fırına vermek için tepsiye dizin. Fırında 220 derecede 20-25 dakika beklettiğiniz kestaneleri bir bezin üzerine koyun ve bekletin.

Kestaneler servise hazır, afiyet olsun…

Üçüncü ve son Pratik kestane pişirme yolumuzda ise iri tuz ile yapılıyor… Tencerenin içine bir paket tuzu yayın ve bıçakla çizdiğiniz kestaneleri üzerine dizin.

Yüksek ateşte 20-25 dakika pişirin. (Tencerenin kapağı kapalı olmalı)

5 dakika kadar havlunun içinde bekletin yumuşaması için…. Afiyet olsun.

Umarım Pratik kestane pişirme yollarını anlatan haberimizi sevmiş ve daha denemişsinizdir. Lütfen bu haberi paylaşın …

Anahtar kelimeler: Pratik kestane pişirme yolları, mükemmel kestane pişirme yolları, mikrodalgada kestane pişirme yolu, kolay kestane pişirme yolu, kestane nasıl pişirilir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar