Migren Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu

Paylaş
 

Migren Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu

Migren Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu: Migren olanlara yardımcı olacak harika bir bilgi keşfedildi. Görünen o ki migreni birkaç dakikada içinde durdurmanın doğal bir yolu var. Bu Sihirli Migren kürünü Hazırlayın

Üç şeye ihtiyacınız var:

  • 1 Bardak su,
  • Taze sıkılmış yarım limon suyu
  • 2 Çay kaşığı pembe himalaya tuzu

Malzemeleri bir karıştırın ve için. Birkaç dakika bekleyin. Malzemeleri seçerken dikkat etmeniz gereken şey:

Tuz iyi kalite olmalı. Pembe Himalaya deniz tuzu iyi bir seçim çünkü içinde 80 farklı eser mineral var (magnezyum dahil). Tuzu hızla yemenin serotonin seviyesini yükselttiği biliniyor. Bu da ağrı ve ödemi dindirmeye yardımcı oluyor.

 Bunun Size Göre Olduğunun İşareti

Migren her on kişiden birinde görülüyor. Daha da ilginci migren insanların işe gidememe nedenleri arasında ilk yirmide.

Migren mi geçiriyorsunuz ve Tuzlu Limon Suyu size fayda sağlar mı şu işaretlere bakarak anlayabilirsiniz:

 Migren belirtileri;

Kafa zonklaması
Mide bulantısı
Kusma
Uyuşma
Karıncalanma
Baş dönmesi
Işığa, sese ve kokuya karşı hassasiyet
2-72 saat arası süren ağrı

 Peki Neden Migren Oluyoruz?

Migrenin bir dizi nedeni var. Bu nedenlere bakarak belki de migreni daha başlamadan önleyebilirsiniz.

Stres bir neden olabilir. Migren önce stres kaynaklı baş ağrısı olarak başlayıp göz açıp kapayana kadar tam bir migrene dönüşebilir.

Alkol tüketimi bazı kişilerde migrene neden olur.

Vitamin ve mineral eksikliği de migrenin nedenleri arasında.

En yaygın nedeni susuz kalma ve elektrolit kaybıdır. Bu halsiz hissetmenizi garantiler ve migrene duyarlıysanız vücudunuza büyük bir başağrısı gelmesine neden oluyor olabilirsininiz seroquel 50 mg.

 Susuz Kalma

Çok su içseniz bile susuz kalabilirsiniz. Bunun nedeni vücudunuzdaki elektrolit seviyesinin düşük olması ve vücudun da elektrolit seviyesini dengelemek için fazla suyu atması. Bu duruma homeostaz (dengeleşim) deniyor.

Ayrıca, migrenin de susuzluğa neden olduğu öne sürüldü. Eğer bu gerçekse bir kısırdöngü oluşuyor. Susuzluk migrene yol açıyor ve vücut susuz kalıyor, bunun sonuncunda daha çok migren ağrısı geliyor. Vücudunuz uygun elektrolit su dengesini sağlamaya çalışırken migrenle cebelleşmeniz günlerce sürebilir.

Elektrolitler

Elektrolitler vücudunuzdaki pozitif elektrik yüklü minerallere verilen isim. Bu elektrolitler vücudun en önemli süreçlerinden sorumlu. Bunlar arasında sinir sisteminin işleyişi, kardiyovasküler sistemin ve kas fonksiyonlarınındüzenlenmesi de var.

Tüm bunlarda önemli olan bir diğer mineral ise magnezyum. Magnezyum doğal ödem önleyicidir. Migrenin bir ödem tepkisi olduğu düşünülüyor. Bu da baş ağrınızı durdurmak için gereken Sihirli İksir’in içinde neden iyi kalite bir tuz kullanılması gerektiğini açıklıyor. Tuzdaki magnezyum başınızın içindeki hengameyle savaşmaya yardımcı olacak.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar