Limon Çekirdeği ile Eviniz Her Zaman Mis Gibi Kokacak

limon çekirdeği faydası
Paylaş
 

10 Dakikada yapacağınız bu hüner sayesinde hem evinizdeki kötü kokular hapsolacak hem de sürekli mis gibi rahatlatıcı limon kokusu olacak.

Limon Çekirdeği ile Eviniz Her Zaman Mis Gibi Kokacak

İhtiyacımız olan malzemeler limon çekirdeği, saksı, çakıl taşı ve topraktır.

Limon çekirdeklerini ayırarak 1 gece önceden suda bekletiyoruz ve ertesi gün üstündeki kabuğu soyuyoruz.

Toprağın içine küçük tohumları yerleştirerek üzerine bir kaç çakıl taşı koyup bitiriyoruz. ve evet evimiz için hazırladığımız doğal bir parfüm hemde sürekli kokacak üstelik 10 dakikada hazırladık.

1 Hafta 10 gün içerisinde filizlenerek büyüdüğünü ve etrafa mis gibi kokular yaydığını göreceksiniz üstelik çok ta dekoratif. Ayakkabı dolabının olduğu yere ve salonunuza yerleştirdiğinizde bütün eviniz misler gibi kokacaktır.

Evde Saksıda Limon Yetiştirmenin Püf Noktaları

Limon çekirdeğinin faydası : Limon çekirdeği zararlı mıdır? İşte limon çekirdeği hakkında pek masum olmayan bilgiler…

Limon çekirdeği midede öğütülemediğinden ve dolayısıyla dışarı atılamadığından apandisite dolar. Apandisit şişer ve şişer patlama seviyesini limon çekirdekleriyle doldurmak istemiyorsanız limon yerken veya sıkarken 2 kere düşününüz.

Limon Çekirdeği diyetisyenleri ve uzmanları ikiye bölmüş durumda. Kimisi hiçbir etki yapmıyor derken kimiside yukarıda savunduğumuz apandisiti doldurduğundan dolayı çok tehlikelidir diyor. Yararlı olduğunu henüz söyleyen yok. Bu yüzden bir zararı olmasa bile elimizden geldiğince yutmamaya dikkat edelim.

Limon Çekirdeğini Ayıklama
Limon suyunu sıkıp içerken bile bir süzgeçten geçirerek çekirdeklerin ayıklanmasına çalışın. Saf limon suyu hiçbir şey katmadan için. Vücudunuzun C vitamini ihtiyacını giderirken sizi tok ve diri tutacaktır. Çekirdeği çok önemli yalnız. Bunun yanı sıra mide yanması olanlar çok içmesin kullanmasın asit oranı midenizi yakabilir.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar