Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek

Paylaş
 

Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek çoğu zaman cerrahi operasyonla ile gerçekleşir. Fakat bu hareketleri yaparak Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek sadece 10 dakika sürüyor. 1 hafta sonunda ise artık Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmiş bir birey olarak 5 yaş genç görünüyor olacaksınız.

Tekrar söylüyoruz Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek için doktor masasına bıçak altına yatmanıza gerek yok!

İşte Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek için yapmanız gerekenler

Egzersizlere başlamadan önce gözlük kullanıyr musunuz  diye sormamız lazım. Çünkü gözlük kullanmak göz etrafındaki kasları tembelleştirir. Tembelleşen kaslar sarkar ve sizi yaşlı gösterir.

1- Cep telefonu ve bilgisayar kullanımını en aza indirin

Çünkü ekrana bakarken ışıktan dolayı gözler kısılı kalır ve kaz ayağı dediğimiz izler oluşur. Aynı sorun küçük cep telefonlarının ekranına bakarken de olur.

ekran

2- Gözlüklerinizden ayrılın.

Evet gözlük kullananlar  gün içinde belli saatlerde gözlüğü çıkartmalı ve etrafa gözlüksüz bakmalı. Tembelleşen göz kaslarınızın fitnessa gidip ağırlık kaldırması kadar faydalı bir egzersiz yapmış gibi oluyorsunuz eğer gözlüğü çıkartıp dünyaya bakarsanız. Mümkünse lens kullanmaya çalışın.

gözlük

3- Yürürken önünüze değil uzak yerlerdeki bir cisme bakın

sürekli 2 metre 3 metre mesafedeki mağazalara vitrinlerdeki ürünlere bakmayın, Alışveriş merkezinde en uzaktaki dükkanın içinde indirimde olan ürünleri görmeye çalışın 🙂 Şaka yapmıyoruz göz etrafındaki kırışıklıklar için uzak mesafelere odaklanmak çok faydalıdır.

4- Ilık su ile gözlerinizi yıkayın, Yüzünüzü ise soğuk su ile yıkayın.

havuç suyu zeytin yağı

5- Üç, dört damla havuz suyu veya zeytin yağını göz etrafınıza sürün.Daha sonra da size tarif edeceğimiz egzersizler yapmaya başlayabiliriz.

Şimdi önemli kısma geldik. Her gün 10 dakika bu hareketleri yaparak Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek sizin için çok kolay.

hareketler

Bu 16 egzersizden aklınızda kalan 5 tanesini hergün 10 dakika yapın. Daha sonra ise altta gösterilen noktalara parmak ucu ile hafifce bastırın. İçinizden 10 saniye sayın ve diğer noktaya geçin.

Alttaki resimde gösterilen 7 noktaya parmak ucu ile yapacağınız 10 ar saniyelik baskılar ile hareket sinirlerini uyandırmış oluyoruz.

sinirler

Son olarak da Trakata Tekniği denilen bir teknikten bahsetmek istiyoruz. Bu teknik görme bozukluğu olanlara yaptırılır fakat Göz kaslarına çok faydalı olduğu için size de yapmanızı öneriyoruz.

Trakata Tekniği kısaca şöyle: Elinize dergi kitap gazete vb bir yazı alın ve resimde gösterildiği gibi tutun.

trakata tekniği

Yazıyı okurken elinizde tuttuğunuz cismi kendinize doğru yaklaştırın, daha sonra uzaklaştırın ve yazıdaki bir harfe odaklanın. Gözlerinizi mümkün olduğunca kırpmadan o noktada sabit kalmaya çalışın. Gözünüzü kırpınca tekrar başa dönün ve işlemi 5 kere tekrarların.

İŞTE BU KADAR… Bu yazıda okuduklarınızı 1 hafta boyunca tekrarlayın ve ameliyatsız, cerrahi operasyonsuz Göz çevresi kırışıklıklarını yok etmek nasıl olur deneyerek öğrenin.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar