Cildi güzelleştiren salatalık patates maskesi

Cildi güzelleştiren salatalık patates maskesi
Paylaş
 

Cildi güzelleştiren salatalık patates maskesi

Cildi güzelleştiren salatalık patates maskesi : güzellik bakımından yüz, vücudumuzun en önemli parçasıdır. İlk bakışta her zaman en ön planda olan yüzümüz için birçok kozmetik ürün satılmakta. Fakat hiçbirisi doğal değil ve pahalı.  Ergenlik döneminde oluşan hormonal bozukluklar, sivilce ve akne izleri, dermatolojik sorunlar yüzümüzde kalıcı izler bıraktıysa eğer size vereceğimiz 2 doğal ve kolay tarif ile cildiniz porselen gibi pürüzsüz ve taze olacak.

Cilt lekelerini, sivilce izlerini yok eden, yüzünüze bakım yapan salatalık patates maskesi ve limonlu patates maskesi ile artık pahalı kozmetik ürünler almanıza gerek yok.

Salatalık patates maskesi malzemeler:

1 adet orta boy çiğ patates, 1 adet orta boy salatalık. Yapmanız gerekenler: patatesi ve salatalıkları küçük parçalar halinde kesin. Rondo ya da elde püre haline gelinceye kadar ezin. Yüzünüzü ılık su ile güzelce yıkadıktan sonra elde ettiğiniz homojen karışımı yavaşça yuvarlak daireler çizerek masaj yapar gibi yüzünüze uygulamak. 10 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile yıkayın.

Bir diğer etkili ve pratik cilt bakım maskemiz ise Limonlu patates maskesi:

Gerekli malzemeler 1 adet orta boy patates ve yarım limondan çıkan limon suyu. Hazırlanışı ise yine oldukça basit. Çiğ patatesi püre haline getirin.(Haşlanmış patates püresi değil. Özelliklerini kaybetmemesi gerekiyor.)

Sonra üzerine yarım limon suyu ekleyin ve güzelce karıştırın. Oluşan maskeyi yüzünüze yuvarlak daireler çizerek yedirin. Yaklaşık 20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Bol miktarda soğuk su ile temizleyin. Bu maskesi uyguladıktan hemen sonra güneşe direk maruz kalmayın. Gece yatarken uygulamak en yaygın olanıdır.

Bu doğal iki patates maskesi ile cildiniz en kısa sürede parlak ve pürüzsüz bir hale gelecek ve siz de pahalı kozmetik ürünlere para vermemiş olacaksınız.

Koltuk Altınıza Patates Rendesi Uygulayın :

Sebebini öğrenince çok sevineceksiniz. Yaz geliyor ve sıcaklar ile birlikte terleme sorunu hepimiz için önem teşkil ediyor. Kolsuz kıyafetler ve kısa kollu giyecekler giydiğimiz için koltuk altı başkaları tarafından görünüyor. Bir çoğumuz ise koltuk altı kararmasından şikayetçi. Peki koltuk altı kararması neden olur ?

Koltuk altlarımızda jilet, ağda, epilasyon aleti, antipersperantla, deodorantlar vb aletler kullanıldığı için zaman içerisinde kararma olabiliyor. Bu da istemediğimiz kötü bir görünüm olduğu için bundan kurtulmanın yollarını ararız. İşte size öğrenince çok şaşıracağınız koltuk altı kararmasına patates püresi formülü.

Patates suyunun faydaları nelerdir

Koltukaltınızı Patates İle 15 Dakikada Aydınlatın

Patates içerisinde bulunan katalaz adı verilen enzim cilt yapısının ve hücrelerin eskisi gibi çalışmasına yardımcı olacaktır.

Uygulanması:

Patatesler de doğal beyazlatıcılardır. Hassas cilde sahip olan insanlarda limonun asitli yapısı cildi tahriş edebilir. Fakat patateste bulunan asit cildi tahriş etmez. Cildi beyazlatmak için patates şu şekillerde kullanılabilir: DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar