Bu bebek beyni olmadan doğdu

Paylaş
 

Bu bebek beyni olmadan doğdu

Sonrasında öyle bir mucize oldu ki… Doktorlar mantıklı açıklama bulamıyor.

Herhangi bir anne için en önemli şey evladının sağlıklı bir şekilde doğmasıdır. Emma Murray isimli anne İskoçya’da yaşayan sıradan bir vatandaş. Onu özel ve dünya çapında tanınır kılan olay ise doğumda gerçekleşti. İlk evladı sağlıklı bir şekilde doğan ann,e ikinci oğlunu da doğurana kadar her şey normal görünüyordu.

Testlerde ve rutin kontrollerde bir sağlık sorunu çıkmayan Aoron isimli bebek, dünyaya geldiğinde doktorlar ve annesi büyük bir şok yaşadı. Doğumundan birkaç dakika sonra bebek Aaron’un Holoprozensefali hastalığına yakalandığı anlaşıldı ve bebeğinin yaşamasının çok düşük olduğunu söylediler annesine.

beyinsiz doğan bebek

Yukarıdaki fotoğraf bebeğin doğumdan hemen sonra çekilen beyin filmi görünüyor. Kırmızı halka ile işaretlenmiş alan bebeğin beyninin olduğu kısım. Yukarıdaki boşluk ise sıvı ile dolu (kafası içeri göçmesin diye)

Birkaç günden fazla yaşamaz diyen doktorlara nazire yaparcasına mucize bebek 3 yıldır yaşıyor ve doktorlar henüz bilimsel bir açıklama getiremediler.

Bu fotoğrafta abisiyle oynarken çekilmiş bir fotoğraf.

bebek

Annesi bu fotoğrafa bakarken şunları dün gibi hatırladığını eklemeyi unutmuyor: “ Herşey su gibi akıp geçti, bebeğiniz 24 saatten fazla yaşamaz dediler ama bebeğim hala hayatta ve bu bir mucize”

Hastane personeli oğlu için suni yapay makinasını getirmeye hazırlandığı sırada bir mucize oldu ve bebeği yardımsız nefes almaya başladı. O andan itibaren çocuğum için ne gerekiyorsa yapacağım ve onu yaşatacağım diyen anne bugün evladıyla beraber olmanın mutluluğu tarif edilemez diyor.

Bu fotoğraf ise bana anne dediği ilk andan bir hatıra .

beyni olmayan bebek

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar