Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi nasıl yapılır

Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi nasıl yapılır
Paylaş
 

Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi nasıl yapılır

Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi nasıl yapılır: Aynaya baktığınızda alnınızdaki ve ağzınızın etrafındaki çizgiler, halkalar, gözlerinizin etrafındaki kırışıklıklar moralinizi bozuyorsa eğer Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi tam size göre. Gençken sahip olduğunuz pürüzsüz ipeksi cilde tekrar sahip olabilirsiniz.

Bu maskemiz için ihtiyacınız olan iki şey var. Birincisi süt tozu, ikincisi de bal. Eski çağlardan beri cildimizi güzelleştirmek için bal kullanılmıştır. Kırışıklıkları gidermeden oldukça etkili olan balı kullanmadan önce yüzümüzü ılık suyla yıkamalı ve sonrasında biraz bal ile yumuşak dairesel hareketler ile ovmalıyız. Balı yüzümüzden çıkartmadan önce 20-30 dakika beklemeli ve daha sonra sıcak su ile temizlemeliyiz. Bal maskesini daha verimli hale getirmek için ise süt tozu eklemek yeterli. Hazırsanız hemen Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi için gerekli malzemeleri ve yapılışını sıralayalım.

Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi malzemeler: İki çorba kaşığı bal, 4 çorba kaşığı süt tozu, 2 çorba kaşığı kadar ılık su(karışımı yüzümüze iyice yedirmek için) ve ufak bir havlu.

Kırışıklık gideren süt tozu bal maskesi yapılışı: Bal, süt tozu ve ılık suyu karıştırın ve bir macun haline getirin. Oluşan macunu göz ve ağzınız açık kalacak şekilde yüzünüze uygulayın. Havlumuzu sıcak suya batırın ve fazla suyu sıktıktan sonra yüzünüzün üstüne koyun. Yaklaşık 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin. 10 dakika sonra yüzümüzdeki havlu ile maskeyi yavaşca temizleyin. Bu karışım haftada 1 kere yapılacak ve sonuçlar ilk kullanımdan sonra gözle görülecek kadar etkili olacaktır. İlk kullanımdan sonra cildiniz sağlıklı ve ipeksi bir görünüme kavuşacak, kuru cildiniz nemli hale gelecek. Gençleştiğinizi ve yaşlılık belirtilerinizin ortadan kalktığını göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı için tıklayın

İşte kırışıklık giderici botoks etkili maske için gerekli malzemeler: Bir adet avokado. 3 yemek kaşığı kakao tozu. 2 çay kaşığı bal. 1 çay kaşığı tarçın.

Yapılışı: Avokadoyu soyun ve bir kaseye koyun. Bir çatal ile iyice ezin ve üzerine diğer malzemeleri ekleyin. İsteğe göre blender veya mutfak robotu da kullanabilirsiniz. Pürüzsüz bir macun elde edene kadar ezmeye devam edin.

Bu maskeyi haftada iki kere uygulayın.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar