Zeytinyağını meyve suyu olarak tüketebilirsiniz

Paylaş
 

Prof. Dr. Canan Karatay, Balıkesir’in Edremit ilçesinde Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okulun mutfağında öğrencilerin yaptığı yemekler ikram edilen Karatay, Edremit Körfezinin zeytinyağını beğendiğini belirtti.

Okulda katıldığı yemek programında protokol mensuplarıyla sohbet eden Karatay, “Zeytinyağı en sağlıklı meyve suyudur. Zeytinyağının içeriği anne sütünün aynısıdır. Ana sütünde ne varsa zeytinyağında da var.

Tabii soğuk sıkım, sağlıklı, bozulmamış, içine başka şeyler katılmamış zeytinyağından bahsediyorum. Anne sütünden hiçbir farkı yoktur. Çocuklara zeytinyağı verebilirsiniz. Bunun bir tek farkı vardır. Anne sütünde hayvani kolesterol vardır, zeytinyağında ise nebati kolesterol vardır.

Yani kolesterol dediğimiz kolesterol vardır. Kolesterol olmasa şu yeşil yaprak dahi olmaz. Şeker ve kolesterol hepsinde var” dedi.

Karatay “Zeytinyağını meyve suyu olarak tüketebilirsiniz. Bebeklerinize çok rahatlıkla içirebilirsiniz. Bebeklerin biberonlarının içine veya bebek mamalarının içlerine bir küçük çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz. Saf olacak zeytinyağı. Bebeklerin gazı gider, rahatlar ve büyümesi de kolaylaşır” diye konuştu. Kaynak: beyazgazete

İlaç gibi zeytinyağı nasıl üretilir
1- Zeytinler el ile veya toprağın üzerine file serilerek toprak ile hiç temas etmeyecek şekilde toplanır ve kasalara konur. Zeytinler asla çuvala konmaz. Yere düşen ve zedelenen zeytinler alınmaz.

Haberin devamı için tıklayın

Anahtar kelimeler: Zeytinyağını meyve suyu olarak tüketebilirsiniz, zeytinyağı faydası, zeytinyağı neye iyi gelir, canan karatay zeytin, canan karatay zeytinyağı hakkında söyledikleri

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar