Sağlık Bakanı olsaydım 3 şeyi yasaklardım

Paylaş
 

Canan Karatay Sağlık Bakanı olsaydım 3 şeyi yasaklardım dedi ve devam etti…

“CEP SAĞLIĞINI DÜŞÜNENLER İLE HALK SAĞLIĞINI DÜŞÜNENLER ARASINDA FARKLAR VAR”
‘Hastalık tedavi edilmez hasta tedavi edilir’ diyen Karatay “Hasta olduğunda tedavi olmayı bekleniyor. Ben neden bu hastalıklar meydana geliyor onu araştırıyorum. Birçok doktor ‘Canan Karatay ile aynı fikirde değilim’ diyor, ben temel bilim anlatıyorum ister aynı fikir de ol ister olma.”

MESLEKTEN MEN EDİLME
Meslekten men edildiğim söylüyorlar öyle bir şey yok, tıp denekleri kadın doğum kliniklerinde hastalara men edildi diyor.

“EKMEK YEMEYİNCE MUTSUZ OLUYORSANIZ BAĞIMLISINIZ”
Ekmek yemenin şart olmadığını söyleyen Karatay “Ekmek yemeyince mutsuz oluyoyuz diyorsanız bağımlısınız. Ekmek şart değil, eski ekmekler yok eskiden ekmekleri ıslatırdık öyle köfte yapardık neden çünkü ekmeklerdeki budaylarda eskiden kalitesine göre fark ediyordu.

“SAĞLIK BAKANI OLSAYDIM ŞEKERİ YASAKLARDIM”
“Sağlık bakanı olsayım bir rafine şekeri yasaklardım ürettirmezdim, ikinci olarak bütün gazlı içeceklerin reklam edilmesini yasaklardım, üçüncü olarak kutuya girmiş hiç birşeyi sattırmazdım.”

“Mısır şurubu, ile yapılan gazlı içecekler çocukların alkolüdür.”

“ÇİN’DEN SARIMSAK İTHAL EDİLİYOR”
Çin’den sarımsak ithal ediliyor, bu Türklere hakaret etmektir Türk halkını salak yerine koymaktır.

“KÜLTÜR OLAN HİÇ BİRŞEYİ YEMEYİN”
“Kültür olan hiç birşeyi yemeyeceksiniz kültür mantarı kültür balıklarını yemeyeceksiniz. Deniz balığı, göl balığını yemelisiniz.
hamsi çok önemli palamut, sardalya çok önemli neden yağlı oldukları için. Hamsiyi bol bol yiyin en sağlıklı şey. Çocuk başı kadar elma portakalı var onlar doğal değil onlarda “kültür”e giriyor.

“D VİTAMİNİ EKSİK OLAN ÇOCUK OTİZMLİ OLUR”

Bağışıklık sistemini yükseltmek için D vitaminine ihtiyacımız var. Bütün hamilelerde şeker yüklemesi yapılıyor buna gerek yok. Hamilelerin şeker yüklemesi yerine D vitaminin yükseltilmesi gerekiyor eğer D vitamini yükseltilmezse çocuklar otizmi oluyor.”

“İYİ DÜŞÜNMEK İÇİN ZEYTİNYAĞI YİYİN”
“Ekmek yediniz, karbonhidrat aldığınız sürece iyi düşünemezsiniz, zeytin yağı yemeniz gerekir.”

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar