Saç dökülmesine soğan suyu

Paylaş
 

Saç dökülmesine soğan suyu : Saç kaybını önleyici özelliğinin yanı sıra soğan suyu, bizi ayrıca kepek ve mantar hastalıklarına karşı da korur.

Dünyada binlerce insan, kellik veya saç kaybı problemlerinden yakınmaktadır. Diğerleri ise, yavaş uzayan, ince veya kırılgan saçlardan şikayetçilerdir. Bu problemlere karşı ev yapımı tedavi yöntemlerinden biri soğan suyudur.

Saç dökülmesine soğan suyu nasıl kullanılır

Bu; saç kaybını önlemek ve yeni saçların çıkmasını, sıfır yan etki (soğan kokusu hariç) ve alerjik reaksiyona sebep olmadan teşvik etmek için doğal, güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Bu da şu anlama gelmektedir: Saçlarınızın sadece dökülmesi durmayacak, aynı zamanda kaybettiğiniz saçlarınızın daha güçlü ve daha hızlı olarak yeniden çıkması da mümkün hale gelecektir!

Bozucu, pahalı ve kimyasal herhangi bir yöntem ile saç derinize ve halihazırda varolan saçınıza da zarar verici bir yol izlemek zorunda değilsiniz. Soğan, birçok konuda faydalı bir sebzedir ve eğer bu tedaviyi yeterince uzun bir süre uygularsanız, kelleşmiş noktaları, yeni ve daha sağlıklı saçlarla kapatmaya ve saç kaybının önlenmesine yardımcı olmuş olursunuz.

saç-kaybı

Soğan Saçların Uzamasına Nasıl Yardımcı Olur?

Soğan, özellikle sülfür gibi, saçların uzamasına yardımcı birçok faydalı içeriğe sahiptir. Soğan suyunu saç derinize uyguladığınız zaman, bu sıvı dolaşımı hızlandırır ki bu da yeni saç köklerinin uzayarak yeni saçlar oluşturabilmesine yardımcı olur. Ayrıca, sülfür vücudun kolajen doku üretimini arttırıcıdır ki bu da saç uzaması için çok önemlidir.

Saç, saç kökleri aracılığı ile, saç derisinden uzamaktadır ve kökler, yeni, sağlıklı ve güçlü saçlar oluşturabilmek için, yeterli miktarda kan akışına ihtiyaç duyarlar. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, soğan ayrıca, anti-bakteriyeldir ki bu da, mantar ve saç derisinde yaşayan bakterilerin normal saç uzamasını engellemelerini önleyici niteliktedir.

saç-kaybı-2

Bir diğer taraftan, soğan suyu saçlarınızın daha ince ve kırılgan olmasını engeller ve saçlarınızı güçlendirir. Bu tedaviyi uygulayarak, ayrıca oldukça dolgun saçlara da sahip olabilirsiniz.

Soğan Saç Uzamasında Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, birkaç soğandan elde edeceğiniz suyu, saç derinize nazikçe masaj yaparak uygulayın. İşte bu kadar basit! Bunu yapabilmek için, iki veya üç soğanı soyun ve dilimleyin. Sonra, soğanları mutfak robotuna veya karıştırıcıya atın. İsterseniz, rendeleyebilirsiniz de. Yani, yapmanız gereken, soğanın suyunu ayırabilmektir. Sonrasında doğrudan veya bir pamuk yardımı ile, suyu saç derinize uygulayabilirsiniz.

Unutmayın ki, kokusu oldukça güçlüdür, dolayısı ile bu tedaviyi gece yatmadan önce veya haftasonları uygulamanızı tavsiye ederiz. Veya bir miktar parfüm yardımı ile, kokuyu örtebilirsiniz.

Soğan suyunu saç derinizde yarım saat kadar bekletmeniz gerekmektedir. Bu süreçte kafanızı bir duş bonesi veya bir plastik poşet yardımı ile kapatabilirsiniz ki böylelikle soğan suyu, saçınızın daha derin katmanlarına dek ulaşacaktır. Yarım saat sonrasında saçınızı bol sıcak su ile durulayın ve her zaman kullandığınız şampuanıkullanarak saçlarınızı yıkayın. Şampuanınızın kimyasal maddeler içermiyor olmamasına dikkat edin. Bu tedaviyi, haftada üç defa tekrarlayın. Sonuçları iki ay içerisinde göreceksiniz.

soğanları-ağlamadan-kesin

Bu tedavi, birkaç gece uyguladıktan sonra sonuçlarını görebileceğiniz bir tedavi değildir, uzun vadede uygulandığı takdirde sonuç verecektir. Dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkması veya saç dökülmesinin azalması için sekiz hafta gibi bir süre ilk bakışta size uzun gelebilir ancak yine de tek seferde çözüm olarak adlandırılan ve sürdürülebilir olmayan tedaviler yerine, bunun gibi uzun vadeli ve kesin çözüme ulaştırıcı tedavileri tercih etmelisiniz.

Bu tedavinin etkisini arttırmak için, salatalarda çiğ soğan tüketmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, dilerseniz, çeyrek soğanın suyuna bir yemek kaşığı bal ilave edip, sabah kahvaltılarınızla birlikte tüketebilirsiniz.

Saç kaybını önleyici ve soğan içeren bir tarif daha öğrenmek ister misiniz? Bir yemek kaşığı soğan suyunu bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Bu sıvı ile saçınıza masaj yapın ve üç saat kadar bekletin. Sonrasında saçınızı, normalde olduğu gibi yıkayın.

Anahtar kelimeler: saç, saç dökülmesi, soğan, Saç dökülmesine sağan suyu, soğan suyu kürü, soğan ile saç dökülmesi nasıl önlenir, soğan suyu saçlara iyi gelir mi, soğan suyu nasıl kullanılır, soğan suyu faydaları nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar