Öksürük için doğal elma çayı

Paylaş
 

Öksürük için doğal elma çayı mükemmel bir ilaçtır. Kış aylarının gelmesiyle birlikte öksürük ve balgam gibi hastalıklar çoğalmaya başladı. Bu iki hastalıkta sosyal hayatı olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. İşte Öksürük için doğal elma çayı mucizesi…

Öksürük-için-doğal-elma-çayı

Öksürük için Elma Çayı :
1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra biraz dinlendirin. Dinlendirmiş olduğunuz elma suyunu ılık bir şekilde içiniz.

Balgam söktürmek içinde ‪Elma‬ Çayı içmelisiniz
Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürtürür.Elmanın kabuklarını soyun, İçine biraz ‪tarçın‬, ‪‎zencefil‬ ve ‪‎karanfil‬ atın. 10 dakika demlendirdikten sonra, ılık bir şekilde için. Belki de en rahatsız edici hallerden biridir sürekli öksürük. Eğer gıcık haline gelen öksürüğünüz varsa bu karışımları deneyin.

Kekik – bal:
Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürükyapan hastalıklar olduğu için bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

Karabiber çayı:
Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal, katıldığında ise öksürüğü tamamen yatıştırır. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşır. Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayını deneyebilirsiniz.

Limon – karabiber – tuz:
Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken, nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için ideal bir yiyecektir.
Badem – portakal suyu:
Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi, bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir mükemmel bir karışımdır.

Öksürük-için-doğal-elma-çayı-2

Ilık süt – bal:
Bal katarak içeceğiniz ılık süt, öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.
Not: Öksürme sebebiniz; astım, allerji gibi hastalıklar da olabilir. Her ihtimale karşı, uzman bir doktora başvurunuz. Kaynak: www.kadinkahvesi.com
Etiketler: Öksürük için doğal elma çayı, doğal tedavi, doğal ilaçlar, öksürük, balgam, doğal şurup, öksürük kesici kür, öksürük giderici, öksürüğe iyi gelen bitkiler, öksürük için ne içmeliyim

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar