Kelebek çocuk hastalığı nedir?

Paylaş
 

Kelebek çocuk hastalığı nedir? : Küçük yaşta hastalığın pençesinde savaşıyor! Ufak yaşta yakalandığı bu amansız hastalık hayatını mahvediyor. Kelebek çocuk hastalığı da denilen epidermoliz bülloza nadir görülen hastalık sebebiyle vücudunun her yerinde yaralar çıkan minik kız, annesi tarafından bile kucağa alınamıyor.

En ufak bir temas ve harekette cildinde büyük yaralar açılan minik kız Tia Price, güneşe çıkamıyor ve yürüyemiyor. Annesinin bandajlara sararak korumaya çalıştığı minik kıza acısının geçmesi için düzenli olarak morfin veriliyor. 22 yaşındaki anne Annemarie Price ise kızını bu rahatsızlık sebebiyle bir daha asla kucağına alamayabilir. Bacaklarında, ellerinde ve kollarında deri olmadan doğan minik kızın rahatsızlığına Kelebek çocuk hastalığı deniyor.

Bazı vakalarda iç organların da etkilendiği bu rahatsızlık sebebiyle en ufak bir hareket ve temas halinde ciltte büyük yaralar oluşuyor. Ekstreme vakalarda cilt kanserine de neden olabilen rahatsızlık dünya genelinde 500 bin kişiyi etkiliyor. Henüz bilinen bir tedavisi olmayan rahatsızlık hem hastaların hem de yakınlarının hayatını kabusa çevirebiliyor.

Küçük-yaşta-hastalığın-pençesinde-savaşıyor-2

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar