Göbek, Basen Eritmek İçin Biberiye Yağı

Paylaş
 

Biberiye yağı biberiye bitkisinin yapraklarının özünün çıkarılmasıyla el edilen bir yağdır. Özünün alındığı biberiye kadar yararlı olan biberiye yağı sayısız rahatsızlıkta tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Hanımlar arasında kilo verme ve selülit giderme özelliğinden dolayı yoğun olarak tavsiye edilir ve zayıflamak isteyenler tarafından yoğun olarak tercih edilir. Biberiye yağı romatizma rahatsızlığı bulunanlar tarafından da kullanılmaktadır ancak biberiye yağının birçok rahatsızlığa iyi geldiği araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır.

biberiye

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?
Eklem ağrılarında iyi bir şifa kaynağıdır.
Baş ağrısı için kullanabilirsiniz.
Biberiye yağı ile morlukları kısa zamanda geçirmek için biberiye yağını problemli bölgeye sürün ve hafifçe masaj yapın.
Saç dökülmesi ve kepek probleminiz mevcutsa saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
Cildiniz daha genç ve parlak gözükmesi için haftada 1-2 defa cildinize sürerek uygulayabilirsiniz. Birçok cilt kremin içeriğinde de biberiye yağı mevcuttur.

Biberiye Yağı ile Zayıflamak Mümkün mü?
Biberiye yağı tüm vücudun zayıflamasından ziyade bölgesel zayıflamak için kullanılır. Yoğun olarak basen ve göbek eritmek için tercih edilir. Karın bölgenizde bulunan fazlalıklardan kurtulmak için biberiye çayı içebilir yada biberiye yağını uygulayabilirsiniz. Bitkisel çayların yaygın olarak bilinen özelliklerinden biri metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamalarıdır. Hızlı çalışan metabolizma yağ yakımını daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirir.

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?
Vücudunuzda fazlalıkların bulunduğu veya zayıflamayı istediğiniz bölgeye biberiye yağını iyice sürün ve yağı yedirin. Daha sonra on dakika boyunca yağı sürdüğünüz bölgeye masaj yapın.
Günde 1 defa uygulanması yeterli olacaktır.
Uygulamayı gece yapacaksınız yağı sürdüğünüz bölgeyi streçle sararak yağın daha iyi emilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bölgesel zayıflamayı gerçekleştirmiş olursunuz. Yapacağınız bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapmaya dikkat edin. Aşırı olarak yapılması cildinize zarar verebilir.

Biberiye yağıuyguladıktan sonra streç ile sararak egzersiz yada yürüyüş yaparak fayda sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı da hafta da 2-3 defadan fazla yapmayınız. Çünkü cildimizin nefes alması da lazımdır.
Yapacağınız uygulamayla birlikte bol su içmeyi unutmayın. Terleme ve tuvalete çıkma artacaktır, endişelenmeyin.
Sabah yada akşam 45 dakikalık yürüyüşle uygulamanızı desteklemeyi unutmayın.
Biberiye yağı göbek eritmede oldukça etkilidir.
Banyo yaparken uyguladığınız bölgeye lif ile masaj yapınız.
Biberiye yağı zayıflamak için; Selülitli bölgeye uygulandığında belirli süre zarfında selülitlerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Biberiye ağını içmek yada yemek isterseniz; Bir bardak sıcak su içerisine 2-3 damla biberiye yağı damlatabilirsiniz. Veya bir kesme şeker üzerine 2-3 damla damlatarak tüketebilirsiniz. Gün içerisinde en fazla 3 kez yapınız. Bu kür zayıflamaya karşı oldukça tesirlidir. Biberiye ve biberiye yağını aktarlarda uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Selülite Karşı Biberiye Yağı Kürü
Biberiye yağı – 10 damla
Servi yağı – 10 damla
Altıntop yağı – 20 damla
Susam yağı – 100 ml
Selülitli bölgeye hazırlayacağınız bu karışımı sürerek ve daha sonra yedirerek masaj yapın. Daha etkili olması için kabak lif ile yapabilirsiniz.

Evde Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Dilerseniz evde biberiye yağı nı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kadın ne der? Okurları için hazırladığımız bu tarif ile kullanıma hazır el yapımı biberiye yağı hazırlayabilirsiniz. İlk olarak biberiyenin yapraklarını ince ince olacak şekilde koparıyoruz. Daha sonra kopardığınız yaprakları cam şişe içerisine doldurun. Eklediğiniz yaprak miktarın 2 katı kadar da zeytin yağı ekleyiniz. Örneğin 50 gr. biberiye eklediyseniz 100 gr. da zeytinyağı ekleyiniz. Ayçiçek yağıda ekleyebilirsiniz ama zeytinyağı olması daha yararlıdır. Ardından şişenin ağzını iyice kapatın ve evinizin en iyi güneş gören bir yere koyun. 20 gün süresince her gün çalkalayınız. 20-25 gün sonunda kapağını açarak kokusunu içinize çekin ve bir kapa tülbent yardımıyla yağını süzün. Biberiye yağı zayıflamak için hazır. Serin yerde yada buz dolabınızda bir yıla kadar saklayarak kullanabilirsiniz.

UYARI: Gebe hanımlar ve tansiyon rahatsızlığı bulananlar biberiye yağını kullanmamalıdır veya doktor kontrolünde kullanmalıdırlar.

Anahtar kelimeler: Göbek, Basen Eritmek İçin Biberiye Yağı, biberiye yağı faydası, biberiye faydası nedir

Kaynak: www.kadinkahvesi.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar