Ev yapımı doğal ilaçlar

Paylaş
 

Ev yapımı doğal ilaçlar! Domuz gribi, nezle, soğuk algınlığı derken, öksürükten şikayet edenlerin sayısı arttı. Kullanılan ilaçlar bir yana doğal tedavilerin de etkili olduğunu söyleyen uzmanlar, özellikle karabiber çayını tavsiye etti…

Bağışıklık sistemimizi bozan soğuk hava, sağlığımızı da vurdu. Salgın hastalıklarla birlikte ortaya çıkan öksürük geçmek bilmedi. Doğal tedaviler ise inatçı öksürükle mücadelede imdada yetişti. “Öksürük, hava yollarının tıkanıklığının açılması için yaptığımız bir olaydır” diyen uzmanlar, bu rahatsızlığın altında pek çok sebep olabileceği uyarısında bulundu. Sürekli olan öksürüklerde mutlaka doktora gidilmesini öneren uzmanlar, gıcıkla birlikte oluşan öksürüğü kesmek için, bazı karışımlar tavsiye etti. Öksürüğü kesen mucize karışımları uzmanlar şöyle aktarıyor.

KARABİBER-BAL:
Bal-karabiber karışımı öksürüğü yavaşlatır. Karabiber çayı için, 1 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülerek 10 dakika kadar demlendirilir. Demlenen çay süzülür ve içilir. Bu çay, balgamlı öksürüğü ve gıcığı alır.

KEKİK:
Kekik yaprakları kaynar suda 10 dakika demlenip, üzerine bir kaşık bal konularak içilir.

AYVA YAPRAĞI:
Ayva yaprağı ve ıhlamur birlikte kaynatılıp tüketilirse öksürüğe iyi gelir.

TARÇIN:
Ihlamur, tarçın, zencefil, ayva, kabuklu elma ve limonu birlikte kaynatın. Bu karışımı içmekgöğsünüzü yumuşatacak ve öksürüğünüzü geçirecektir.

ZENCEFİL:
1 tatlı kaşığı balın içine bir miktar toz zencefil ekleyin ve macun kıvamına getirerek tüketin. Bu karışım öksürüğe ve boğazınıza iyi gelecektir.

DUT PEKMEZİ:
2 tatlı kaşığı dut pekmezine bir miktar karabiber ekleyin ve günde 1 kaşık tüketin. Düzenli kullanımda 1-2 gün içinde öksürüğünüzü geçirecektir.

SİRKE:
Boğazda oluşan yanma ve öksürüğe karşı 1 kaşık sirke içmek öksürüğü ve boğaz ağrısını keser. Fakat, bunun için midenizin sağlam olması gerekmektedir.

BADEM-PORTAKAL SUYU :
Bademleri mutfak robotunda çekin ve 1 fincan portakal suyu ile karıştırarak tüketin. Bu karışım boğaza çok iyi gelir ve öksürüğü keser.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar