Dilimlenmiş Çiğ Soğanın Zararları

Paylaş
 

Dilimlenmiş Çiğ Soğanın Zararları: 

DİLİMLENMİŞ – BEKLEMİŞ SOĞAN ZEHİRLEYEBİLİR!

Bilindiği üzere soğan doğal etkili bir anbiyotik, antioksidan ve vitamin kaynağıdır. Ancak doğranmış çiğ soğanın zararlı olduğunu duymuş muydunuz? Her besinin tüketilmesi gereken bir yöntem var. Bu besinlerin yanlış tüketilmesi sonucunda ne kadar sağlıklı olursa olsun zararlı hale gelebiliyor… Soğan da bu gıdalar arasındadır. 

Son yapılan araştırmalara göre çiğ olarak doğranmış soğan kapaklı veya kilitli poşetlerin içinde buz dolabında dahi olsa bakteri ile kokuları mıknatıs gibi çekerek kendi içine hapsediyor.

Mesela; evde grip – hasta olan biri varsa gece yatmadan önce dilimlenmiş soğanı odaya koyduğumuzda sabaha kadar soğan o grip mikrobunu havadan kendi içine hapseder ve hastalığın başkasına geçmesini önler.

Bu sebeple kuru soğanın kabuklarını soyduktan sonra bekletilmeden tüketilmesi gerekiyor. Dilimlenmiş şekilde 1 gece dahi beklemiş soğan safra salgılarını, mide asitini arttırır ve gıda zehirlenmesine neden olarak geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara yol açabilir.

Eğer soğanımız  arttıysa onu kilitli poşetle dolabın No-Frost bölümünde muhafaza etmeliyiz. Veya evin bir bölümüne koyarak hava temizleyicisi – mikrop öldürücü olarak kullanabilir, ertesi gün de çöpe atarak kurtulabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar