5 dakikada baş ağrısından kurtulun

Paylaş
 

5 dakikada baş ağrısını geçiren pratik yöntem
Sadece 5 dakika içinde baş ağrısından kurtulmak için bunu yapın!
Yapılışı:
İnce bir havlu kullanın ve rulo halinde duracak şekilde katlayın.
İki elinizde rulo halindeki havluyu tutun ve alnınıza bastırın.
Sonra başınızda boyun ve omuz arkasında olacak şekilde (Resimde göründüğü gibi) bu işlemi hızlıca uygulayın.
Beş dakika sonunda bağ ağrınızda bir rahatlama ve azalma hissedeceksiniz.
Bu teknik kan dolaşımını engelleyen kas gerilimini azaltarak baş ağrısını azaltmaktadır.

Günlük Kronik Baş Ağrıları Neden Olur?

Günlük kronik baş ağrıları, yukarıda sıralanan ve ikincil grup baş ağrılarına neden olarak gösterilen hastalıkların bir belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak başka bir olasılık da bu ağrıların birincil gruba dahil, herhangi bir hastalıktan kaynaklanmayan ağrılar olmasıdır. Bu durumda vücudunuz ağrı sinyallerine karşı aşırı tepki vermeye başlamış ya da beyninizin ağrıyı bastıran sinyalleri görevini yeterince iyi yapmıyor olabilir.

Başka hastalığa bağlı olmayan ama her gün ortaya çıkan ağrılardan şikayet eden kişilerin çoğunda, çok sık ağrı kesici aldıkları için tekrarlayan baş ağrıları görülür. Ağrı kesiciye alışan vücut, ilaç alınmadığında baş ağrısıyla cevap verir. Haftada 3 günden ve ayda 9 kezden fazla ağrı kesici alıyorsanız, günlük baş ağrıları riskiyle karşı karşıyasınız demektir.

Amahtar kelimeler: 5 dakikada baş ağrısından kurtulun, baş ağrısı, pratik baş ağrısı, baş ağrısından havlu ile kurtulun, havluyu enseye koyarak baş ağarısını geçirme, strese bağlı baş ağrısı nasıl geçer, 5 dakikada boyuna havlu koyarak baş ağrısı geçirme yönremi

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar