Soğan diliminin cildinize mucize etkileri

Paylaş
 

Cilt lekelerinin en büyük neden güneşin zararlı etkileridir. Lekelerden ve kırışıklardan kurtulmanın etkili  bir yolu da soğan dilimidir. Soğan dilimi hem cilt lekelerinin görünümünü hafifletir, güneşin zararlı etkilerine karşı korur ve özellikle kaz ayağı bölgesindeki kırışıkları gidererek cildinizin bebeksi ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar. İşte Soğan diliminin cildinize mucize etkileri haberimiz .

Sinüzit ve Burun tıkanıklığını da giderir

Cildinize uygulayacağınız bu maske ayrıca Soğan’ın içerisinde bulunan antioksdanlarla sinüzit tedavisinde de bir çok ilaçtan daha etkili ve zararsızdır. Ayrıca bu maske sırasında soğanın kokusu burnunuzdan teneffüs ederseniz burnunuzun içerisindeki mukus u açarak bakterilerin yok eder. Ağzınızdan teneffüs ederseniz boğaz iltihabı ve mikrobu yok edecektir.

Soğan Diliminin Cildinizi Mucize Etkileri

Çiğ soğan dilimi kan dolaşımını hızlandırarak 2 haftada cilt lekerinin tamamından kurtulmanızı sağlar.

Özellikle sivilceli ciltlerde enfeksiyonu önler

Cildinizdeki Bütün kirlerden arındırır

C vitamini etkisi ile Kırışıklarlardan arındırır

Yüzünüzü Parlatır ve aydınlatır.

Güneşin zararlı etkilerinden korur ve koruyucu bir kalkan oluşturur.

Nasıl yapılmalıdır

Soğan ikiye bölünür ve 10 dakika boyunca elma sirkesinin içerisine bekletilir. Sirkenin içinden alınan soğanı 20 dakika boyunca cildinize masaj yapar gibi ovalayınız. İlk seferinde etkisini görerek şaşıracaksınız. Bu maske günlük 1 kez 2 hafta ve akşamları uygulanmalıdır.

sogan-620x346

Kaşları güçlendirmek için ipuçları

Daha güçlü kaşlara sahip olmak istiyorsanız bu önerilere kulak verin. İşte kaşlarınızı güçlendirmek için uygulayacağınız en basit formüller…

Kaşları güçlendirmek için ipuçları…

Vazelin:

Birkaç hafta içerisinde kaşlarınızda fark edebileceğiniz bir değişiklik görmek istiyorsanız kaşlarınıza günde birkaç defa vazelin uygulayın. Vazelini bitmiş bir maskaranızın fırçasıyla kaşlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Hint yağı:

Hint yağı kıl kökleri üzerinde inanılmaz güçlü bir etkiye sahiptir. Siz de bu etkiden kaşlarınız üzerinde nasiplenmek isterseniz hint yağını günde bir defa kaşlarınıza uygulayın ve ardından kaşlarınıza birkaç dakika boyunca masaj yapın. Hint yağını yıkamadan en az yarım saat bekleyin.

Aloe Vera:
Aloe vera suyu Güzelliğin vazgeçilmez malzemelerinden biri olan aloe vera suyu da kaşlar için eşsiz nimetlerden biri. Aloe vera suyunu günde bir defa uygulayarak kaşlarınızın kısa sürede artmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda aloe vera suyu yardımıyla kaşlarınız daha parlak olacak.

Soğan:

Birçok kişinin evinden eksik olmayan soğan kaşlarımız için de bulunmaz nimetlerden biri. İçerdiği yüksek kükürt oranıyla kaş yapımını uyaran soğanı ezin ve suyunu bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza uygulayın. En az birkaç saat boyunca yüzünüzü yıkamayın.

İşte kaşlarınızı güçlendirmek için uygulayacağınız en basit formüller…

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar