Bebek pudrası kanser etti

Paylaş
 

Bebek pudrası kanser etti : Johnson&Johnson şirketinin, 35 yıl kullandığı bebek talk pudrasından dolayı kanser olduğu iddia edilen kadının ailesine 72 milyon dolarlık tazminat ödemesine karar verildi.

YUMURTALIK KANSERİNDEN ÖLDÜ

ABD Missouri mahkemesi Johnson&Johnson’ın, bebek talk pudrası kullanımından dolayı öldüğü iddia edilen Jackie Fox’un (62) ailesine 72 milyon $ tazminat ödenmesine karar verdi. Fox yumurtalık kanserinden geçen sene ölmüştü.

KANSER RİSKİNİ BİLİP SUSUYORLAR

Avukatlar, firmanın üründeki kanser riskini bildiğini, ancak tüketicileri uyarmadığını iddia etti. Johnson&Johnson ise iddiayı reddederek konuyu temyize gideceğini söyledi. Karar, talk pudrasının zararlarına dair iddiaların onanması konusunda bir ilk oldu.

Türkiye’de çok satan bebek pudrası kanser yaptı

ABD’li ilaç ve kozmetik üreticisi Johnson&Johnson, ürünleri arasında bulunan bebek pudrasını kullandığı için kansere yakalanarak hayatını kaybettiği öne sürülen kadının ailesine 72 milyon dolarlık tazminat ödemeye mahkum edildi. Kanser yapan marka Türkiye’de de en çok satan bebek pudraları arasında zirveye oynuyor.
Standord Üniversitesinden hukuk profesörü Nora Freeman Engstrom, yaptığı açıklamada, bu davada verilen kararın birçok davaya örnek teşkil edeceğini söyledi.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar