Akne ve sivilce için tarçın maskesi

Paylaş
 

Akne ve sivilcelerinizden tarçın maskesiyle kurtulun.Evet yanlış okumadınız. Sosyal hayatınızı olumsuz yönde etkileyen anke ve sivilcelerden tarçın maskesiyle kurtulmak mümkün. Tek yapmanız gereken mutfağınızda bu doğal karışımı hazırlamak….

İşte Akne ve sivilce için tarçın maskesi

Her insan sağlıklı, parlak ve temiz bir cildi olsun ister. Ancak sivilceler, izler ve kırışıklıklar sebebiyle cildimizde problemler hayatın birçok döneminde karşımıza çıkar. Bu konumuzda cilt sağlığına büyük yarar sağlayacak olan, sivilce düşmanı bir maskenin tarifini sizlere anlatacağım. Size anlatacağım bu maskenin ana maddesleri ise yüzlerce hastalığı ve probleme şifa olan bal ve tarçın.

tarcin

Akne ve sivilcelerden kurtulmak bu kadar da kolay olmamıştı. Eviniz de gönül rahatlığıyla hazırlayabileceğiniz bu mükemmel doğal karışım, cildinizdeki kusurları yok etmek için kesin bir çözüm. Güzel bir cilt, her kadının hayal ettiği bir şeydir. Ama artık bu kısım hayal olmaktan çıkacak ve bizzat hayatınızın içerisinde olacak. Rahatlıkla aynaya baka bileceksiniz. Bu nedenle görünümüne ve kişisel güzelliğine değer veren kadınlar çeşitli malzemelerle bu görünümü elde etmeye çalışırlar. Cildinizi kusursuzlaştırarak güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız, bu karışım tam da size göre.

Tarçın maskesi malzemeler
Bir tatlı kaşığı bal
250 gr. biraz tarçın tozu

Tarçın Maskesi Nasıl yapılır
Bu maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Ilık su iyice durulayın. Düzenli olarak kullanın. İşte tertemiz bir cilde sahip olmak bu kadar kolay!

Dikkat edilmesi gereken hususlar verilen malzemelerin miktarını asla ve asla aşırıya geçmeyin. Cildiniz de alerjik bir durum varsa hekime gitmeyi unutmayın.

Tarçının Cilde Faydaları

Cildi ferahlatır.

Cilt hücrelerine direnç verir.

Hastalıklara karşı vücudu güçlendirir.

Antioksidan kaynağıdır.

Balın Cilde Faydaları

Cildi zararlı toksinlerden arındırır.

Cildi beyazlatır ve parlamasını sağlar.

Cildi nemlendirir ve kırışıklıkları düzgünleştirir.

Cildi temizler. Sivilceler, siyah noktalar, kırmızı noktalar, kızarıklıklar, sivilce izleri ve daha birçok cilt problemine karşı etkilidir.

Ölü cilt hücrelerinin parçalanmasına ve vücuttan atılmasına katkıda sağlar. Cilt hücrelerinin yenilenmesine ve hasar görmüş dokuların eski haline gelmesine yardımcı olur.

Bal çok sağlam bir antibiyotiktir. Bu sayede ciltte üreyen bakteri ve mikropları yok eder. Bu sayede cilt sağlığınızı korur.

Etiketler: Akne ve sivilcelerinizden tarçın maskesiyle kurtulun, cilt bakımı, güzellik, kadın, sivilce

Kaynak: Kadinkahvesi.com

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar