Yağlı ciltler için pratik çözümler

Paylaş
 

Yağlı ciltler için pratik çözümler. Cildiniz için yapabileceğiniz şeyler var. Artık yağlı ciltler sorun olmaktan çıkıyor. Evinizde yapabileceğiniz pratik çözümler ile yağlı cildinize elveda deyin.

Beslenmeye dikkat!
Aşırı yağlı, tatlı, sakatat türü, yağ salgısını arttıracak gıdaları minimuma indirin. İçinizin güzelliği bir süre sonra dışınıza yansıyacaktır inanın.

Elma sirkesi
Tonik yerine elma sirkesini deneyin. Cilt ph dengesini düzenleyen, antibakteriyel, ve bir sivilce düşmanıdır. Cam bir şişeye, sirke ve temiz su karışımını doldurun ve sabah akşam tonik olarak, bir parça pamukla yüzünüzü silerek kullanın. Cildi kurutmadan yüzünüz dengelenecek, sivilce ve gözenekleriniz küçülecek, lekelerinize bile faydalı olacaktır. Tek sorun kokusunun herkese uygun gelmemesi, hazırladığınız toniğinizin içine lavanta yağı ya da tohumları ekleyip, kokusunu güzelleştirebilirsiniz.

Karbonatı kesin denemelisiniz
Karbonat, yağsız yoğurt ve limon suyuyla hazırladığınız maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Cildinizi dengeye kavuşturacak, mat ve sağlıklı bir cilt zemini hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca peeling görevi de görür.

Aydınlatıcıları abartmayın

Son yılların favori makyaj malzemesi aydınlatıcılardan mümkünse uzak durun ya da abartmayın, aksi halde cildinizin yağıyla birleşen ürün sizi parıl parıl parlayan bir disko topuna çevirebilir.

A vitaminini eksik etmeyin
Yağlı ciltler için pratik çözümler arasında A vitamini kullanımı da vardır. Çünkü A vitamini yağ üretimini yavaşlatır.

Diş macunu ve tuz..
Bir miktar diş macununun içine tuz karıştırıp, partiküllü bir karışım elde edin ve burun üstü, çene, alın gibi yağlanma ve siyah noktaların fazla olduğu yerlere katman halinde sürün, bir fırça yada eliniz yardımıyla ovalayarak masajla yedirin, biraz bekletip, kağıt havluyla temizleyin, ardından soğuk suyla durulayın. isterseniz tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz, ama kurutucu etkisini unutmayın. Cildiniz siyah noktalardan kurtulacak, yağsız, mat ve arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar