Diş Çıkaran Bebekler İçin Rahatlatma Kürü

Paylaş
 

Çocuk büyütürken en sıkıntılı süreçlerden birisi bebeklerin diş çıkartma evresidir. Bebekler diş çıkartırken huzursuzluk yaşarlar ve bu hem çocuk için hem de anne babalar için sorundur. Diş çıkarma evresinde en çok neler görünür. Bebeğin diş çıkarma belirtileri nelerdir? Bebeğin diş çıkardığı nasıl anlaşılır gibi sorular anne babaların aklına en çok takılan sorular olur. Bebeğiniz diş çıkartıyorsa aşağıdaki unsurlar gerçekleşir;

Bebekler ve küçük çocuklar bitkisel tedavilere olumlu yanıt vermektedirler. Birçok bebek ilk aylarında, hafif bitkisel çayları biberonlarından severek içerler ve bu duruma alışarak büyüdüklerinde acı tadından şikayet edip, söylenmeden bitkisel tedavileri çiğneyerek almaya başlarlar. Genelde dördüncü aydan itibaren, bebeğin dişleri çıkmaya başlar; fakat bazı bebeklerde bu dönemin daha erken başladığı da görülür.

Ağrılı olması durumunda, bitkisel karışımla bebeğin dişetlerine masaj yapmak ağrıyı hafifletebilir.

Diş çıkaran bebekler için ağrıyı dindirme ve bitkisel tedavi şu şekildedir;

50 gr anason, 500 gr su ve 150 gr zeytinyağı karıştırılıp su uçana kadar kaynatılır. Kalan yağ süzülüp saklanır. Bu yağla bebek diş çıkarırken pamukla diş etlerine sürülür, sancısı-ağrısı kesilir, dişin çabuk çıkmasını sağlar.

Diş çıkarırken oluşan ağrıyı hafifletmek amacıyla kullanılan bir metod da şu şekildedir; 1 tatlı kaşığı badem yağına 1 damla karanfil yağı eklenir ve hafifçe bebeğin sırtının alt kısmına masaj yapılır.

Bebekler diş çıkarırken neler yapılabilir? Bebeklerin diş eti kaşıntısı nasıl geçer? Bebeklerin diş etleri için neler yapılır? Diş çıkartırken ağrı nasıl azaltılır? Bebeklerin diş çıkarırken ağrısı ve kaşıntısı nasıl giderilir? Diş çıkaran bebeklere neler yapılmalı?

Diş çıkaran bebekler genellikle huysuz olurlar ve bu sebeple sürekli ağlarlar. diş çıkaran bebekler için yapılması gerek kürü yukarıda anlattık. Bu kür sayesinde bebeğiniz daha rahat bir şekilde diş çıkartma evresini atlatabilir. diş çıkarırken oluşan kaşıntı, ağrı ve sancı bu sayede geçer. diş çıkartan bebek için bitki kürü anlatımı yukarıda. diş çıkartan bebek için neler yapılır?

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar