Cilt kararması nasıl geçer cilt beyazlatma yöntemi

Cilt kararması nasıl geçer cilt beyazlatma yöntemi
Paylaş
 

Cilt kararması nasıl geçer cilt beyazlatma yöntemi

Cilt kararması nasıl geçer cilt beyazlatma yöntemi:  Eski çağlardan bu yana cilt güzelliği için kullanılan süt, etkili bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. İçerdiği kalsiyum ile vücuda fayda sağlayan süt ile hazırlanan maskeler cildinizdeki çeşitli sorunların üstesinden gelecektir.

Ancak çok yaygın olarak bilinmeyen şey, jelatinin cilt ve güzellik için kullanımıdır. Bu tarifle esneklik kaybını azaltarak kırışıklıkların oluşmasını önleyen harika cilt maskeleri yapabilirsiniz!

Eminiz ki bu yazımızdaki bilgiler sizi şaşırtacak ve günlük hayatınızda kullanışlı bilgiler elde etmenizi sağlayacak. Dikkatinizi vermeye hazır mısınız?

Cilt beyazlatma yöntemi için Malzemeler

  • Toz jelatin
  • Süt
  • Salatalık suyu
  • Karbonat

Bir kapta 2 çorba kaşığı jelatin tozu alın. 2 yemek kaşığı süt ekleyin. Yarım çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. 1 çorba kaşığı salatalık suyu ekleyin. İyice karıştırın ve 10-12 saniye boyunca orta derecede mikrodalga koyun. Fırça yardımıyla bu maskeyi uygulayın. Tamamen kurumasını bekleyin. Ve cildinizden maskeyi soyun. Kullan 1 günde 3 kez uyguladıktan sonra. Haftada 2 kez düzenli olarak uygulayın.

Aşağıdaki videoda anlatımı var İngilizcesi olmayanlar için bile izlemek yeterli.

VÜCUDUNUZUN DİĞER BÖLGELERİNDEKİ KARARMALAR İÇİN ALTTAKİ HABERLERİMİZİ DE OKUYUN

Bikini bölgesi kararmasına doğal çözüm

Koltuk Altınıza Patates Rendesi Uygulayın

Koltuk Altınıza Patates Rendesi Uygulayın : Sebebini öğrenince çok sevineceksiniz. Yaz geliyor ve sıcaklar ile birlikte terleme sorunu hepimiz için önem teşkil ediyor. Kolsuz kıyafetler ve kısa kollu giyecekler giydiğimiz için koltuk altı başkaları tarafından görünüyor. Bir çoğumuz ise koltuk altı kararmasından şikayetçi. Peki koltuk altı kararması neden olur ?

Koltuk altlarımızda jilet, ağda, epilasyon aleti, antipersperantla, deodorantlar vb aletler kullanıldığı için zaman içerisinde kararma olabiliyor. Bu da istemediğimiz kötü bir görünüm olduğu için bundan kurtulmanın yollarını ararız. İşte size öğrenince çok şaşıracağınız koltuk altı kararmasına patates püresi formülü… DEVAMI İÇİN TIKLA

Koltukaltı kararmasına doğal çözüm

Alternatif yöntem:

Karbonat Kullanmak

Koltuk altı karbonatla da beyazlatılabilir. Karbonat koltuk altını fırçalamak için kullanılabilecek en iyi maddelerdendir. Aslında, eğer karbonat kullanılırsa koltuk altı kararmasının başka bir nedeni olan deodorant ve ter önleyiciler vücuttan uzaklaştırılır.

Karbonat vücuttaki kötü kokuyu da engeller. Aynı zamanda karbonatla yapılan fırçalama ile zarar görmüş hücreler atılır ve tıkanmış gözenekler açılır. Ayrıca karbonat koltuk altındaki mikropları öldürerek kokuyu önler ve cildin rengini açar.

  • Biraz karbonatla su karıştırılır ve koyu bir macun yapılır. Koltuk altına uygulanır ve hafifçe koltuk altı fırçalanır. Daha sonra koltuk altını yıkadıktan sonra aynı bölge havluyla hafifçe kurulanır.
  • Eğer bu kadar ayrıntılı şekilde yapılmak istenmiyorsa, karbonatla az miktarda su karıştırılıp, bu karışım koltuk altına sürülür.
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar