Ayakkabı vurmasına iyi gelen yöntemler

Paylaş
 

Yeni aldığınız ayakkabı yada çok sevdiğiniz ama ayağınıza vurduğu için giyemediğiniz ayakkabılara son! Ayakkabı vurmasına iyi gelen yöntemler ile bu sıkıntılar dan kurtulacaksınız.

Özen seçip beğendiğiniz ve gerçekten de giydiğiniz zaman şık duran ayakkabınız ayağınıza vuruyorsa bu durum çok sinir bozucu olabilir. Hepimizin de yaptığı gibi sırf inat için o ayakkabıyı giyeriz. Tabi akşam acısını çekeceğini bile bile bunu yaparız. Bu durum ayak sağlığı içinde çok önemlidir. Peki çözüm yok mu? Elbette var. Hemde pratik ve kolay yöntemler ile bunun yapmak mümkün. kadinkahvesi.com

İşte Ayakkabı vurmasına iyi gelen yöntemler

Koltukaltı deodorantı

Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

Diş macunu

Özellikle tarçın gibi ekstra tat içermeyen diş macunlarını deneyebilirsiniz. Sivilcelerde uygulanan diş macunu ayakkabının vurduğu yere de iyi gelebilir.

Aloe Vera

Aloe veranın iyileştirici gücünü hemen her sağlık sorununda görüyoruz. Aloe vera bitkisinin yaprağını kestikten sonra açığa çıkan jeli ayakkabının vurduğu yere uygulayabilirsiniz. Aloe vera anti enflamatuvar etki gösterir, kızarıklık ve şişkinliğe iyi gelir, yaranın hızlıca iyileşmesini sağlar ve cildi nemlendirir.

Elma sirkesi

Bir diğer mucize elma sirkesinin de ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. Su toplayan yeri elma sirkesine batırarak veya sirkeyi pamuk yardımıyla sürerek yaranın hızlıca iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle su kabarcığı patladıktan sonra uygulandığında enfeksiyonu önler. Biraz acıtabileceğinden kabarcığın etrafına yavaşça uygulayabilirsiniz.

Yumurta

Yumurtanın ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. İnce bir tabaka halinde sürerek deneyebilirsiniz.

Çay ağacı ürünleri

Çay ağacı bitkisinden elde edilen ürünlerin antibakteriyel özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Bu sayede pek çok kişide işe yarayabilir. Ancak ufak bir bölgede denemekte fayda var. zira bazı kişilerde tahrişe neden olabilir.

Pişik kremi

Çinko oksit içeren pişik kremlerinin enfeksiyona iyi geldiği ve yara olan yumuşak dokuyu kurutarak çabuk iyileşmesini sağladığı bilgisi yaygındır. Yara olan bölgeye az miktarda uygulayarak deneyebilirsiniz.

Siyah çay

Soğutulmuş siyah çay poşetlerini bölgeye uyguladığınızda şişkinliğini alır. Aynı şekilde yeşil çay da tercih edebilirsiniz.

İşte Ayakkabıyı buz ile genişletme videosu haberi için tıklayın

Etiketler: Ayakkabı vurmasına iyi gelen yöntemler, pratik bilgiler, ayakkabı vurması

Kaynak : kadın kahvesi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar