Uçuğu olanlar bebekleri öpmesin

Bebeğinin, ağzında uçuk olan arkadaşının öpücüğü ile virüs kaptığını ve 15 gün boyunca tedavi gördüğünü anlatan Claire, 'İnsanların %85'i bu virüsü taşıyor ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Kesinlikle bebeğinizi öpülmesine ve hijyen sağlanmadan sevilmesine izin vermeyin' dedi.
Paylaş
 

Uçuğu olanlar bebekleri öpmesin : Evet anneler kesinlikle yakın zamanda uçuğu olan birisine bebeğinizi öptürmeyin. İnsanların taşıdığı bir vürüs uçuk yolu ile vücuttan, savunmasız ve henüz savunma mekanizması tam olarak gelişmemiş yeni doğan bebeklerimize geçiyor ve sonucu malesef ölüm oluyor. Yaşanmış bir örneğini size anlatmak istiyoruz. Olay İngiltere’de geçiyor.

Yeni doğum yapan bir anne kızını görmeye gelen arkadaşlarını evinde misafir etti ve kabus başladı…

Yaklaşık bir ay önce anne olan Claire Henderson, bebekle tanışmak isteyen arkadaşlarını misafir etti.

Ama evine gelen misariflerden birisinin ağzında uçuk vardı. Dışardan bakıldığından belli olmayan bu virüs tükürük ve ağız çevresindeki yüzeylerle kişiden kişiye bulaşan ve yetişkinleri etkilemeyen bir virüs.

Arkadaşlarının gimesinin ardından bebeğinin dudaklarının kızarıp şişmeye başladığını fark eden anne, hemen hastaneye koştu.

Virüs enfenksiyona dönüştü ve ağzından boğazlarına ilerledi. Daha sonra da beyin ve karaciğerine hasar verdi.

Vürüsün enfeksiyon haline gelmemesi için anneden bebeğe antikorlar geçiyor fakat bu bazen yetersiz kalabiliyor.

‘Hastanede doktorların ciddiyetinden birşeylerin ters gittiğini fark ettim’ diyen anne Claire, başından geçenleri Facebook sayfasından duyurarak anneleri bu konuda uyardı.

Bebeğinin, ağzında uçuk olan arkadaşının öpücüğü ile virüs kaptığını ve 15 gün boyunca tedavi gördüğünü anlatan Claire, ‘İnsanların %85’i bu virüsü taşıyor ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyor. Kesinlikle bebeğinizi öpülmesine ve hijyen sağlanmadan sevilmesine izin vermeyin’ dedi. Kaynak : Tropcute

Olayın bir de haberlere konu olmuş videosu var.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar