Tavuk suyu yapmanın püf noktası

Paylaş
 

Tavuk suyu yapmanın püf noktası! Tavuk suyu içerdiği protein ve vitamin sayesinde bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Ama tavuk suyu yaparken bazı şeylere dikkat etmek gerekir. İşteTavuk suyu yapmanın püf noktası!

Mevsim geçişleri insan metabolizmasında bazı değişikliklere sebep olduğu gibi birçoğu kişide yorgunluk belirtilerine ve hatta ruhsal sıkıntılara yol açabiliyor. Kas, omuz, sırt ve boyun ağrıları bu geçiş döneminde daha sık görülüyor. Yorgunlukla birlikte konsantrasyon bozukluğu, aşırı sinirlilik, hafıza zayıflaması ve uyku bozuklukları görülebiliyor.

Yüzyıllardır şifa kaynağı olarak bilinen tavuk suyu da, sağlığın korunması açısında önemli bir destek unsurunu teşkil ediyor. Tavuk suyu, vücuttaki hücrelerin büyümesi ve onarımı için elzem olan aminoasit açısından çok zengin bir besin olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan B3, B6 ve B5 vitaminleri deri, saç ve bağışıklık sistemine katkısıyla biliniyor.

Haşlanarak tüketilmek istenen tavuk etlerindeki bu B5 ve B6 vitaminleri, pişirme suyuna geçiyor ve bu su besin değeri açısından zengin bir hale geliyor. Tavuk suyu; sinüslerin açılmasını sağlamaktan, eklem ağrılarını hafifletip vücut kırgınlığını geçirmeye kadar birçok şifalı özelliğe sahip.

Tavuk suyu yapmanın püf noktası!
Tavuk suyu yaparken 20-30 dakika kaynadıktan sonra tavuğu soğuk suya koyun ve 5-6 dakika bekletin. Tavuk suyu yaparken suyun içine soğan ve havuç haricinde başka bir şey atmayın. Aksi takdirde güzel aromasını kaybetmesine neden olur.

Aldığınız tavukların doğal olmasına önem verin çünkü yediğiniz tavuklar aslında

Artık herkes beyaz eti yani tavuğu marketlerden alıyor, aslında tavuk aldığını sanıyor… Haberin devamı için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar