Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi

Paylaş
 

Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi : Soğanın faydası her geçen gün daha da önem taşımaya başladı. yemeklerde antibiyotik olarak faydası vurgulandıkça daha fazla kullanılmaya başladı ve artık saçlar için de çok faydalı olduğu bilinmekte. Bu haberde sizler için soğanın saçlara faydası ve Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi anlatacağız.

Soğan Suyu Saç Sağlığını Korur: Soğan suyu sağlıklı bir şekilde saç uzamasını teşvik eder. Bunun yanında saç derisinin temizlenmesini sağlayan doğal bileşenler içerir. Soğan suyu bünyeden taksinlerin atılmasına yardımcı olduğu için  saç köklerinin sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabilmektedir. Güçlü ve sağlıklı saç kökleri de saç dökülmesini engeller. Sampuanla soğan suyunu birleştirerek saçlarınızı yıkadığınızda saç dökülmesini azaltabilirsiniz. Bunun yanında kepek sorununu da ortadan kaldırabilir.

Ayrca soğan suyu kepeklerin neden olduğu kaşıntıların giderilmesine yradımcı olabilir. Soğan suyunun antibakteriyel özelliği 1-3 hafta saça uygulandığında sağlıklı bir deri ve saç elde etmeye yardımcı olabilir. Soğan suyu sağlıklı saç derisi ve saç için gerekli olan C ve  B6 vitaminleri yanında potasyum, magnezyum, germanyum ve kükürt içermektedir.

Saç dökülmesi sorunlarını ortadan kaldırmak için yatmadan önce saç kökleri üzerinde  dilimlenmiş çiğ soğanı ovalayın. Bir saat kurumaya bırakın ve daha sonra zeytinyağı ile saç derinize masaj yapın. Gece sabaha kadar bu şekilde bırakın ve ertesi sabah saçlarınızı şamğuan ile durulayın. Bir kaç gün içinde saçınızın kalitesini fark edeceksiniz. Bir kaç hafta boyunca bu işleme devam edin, 2-3 hafta sonra belirgin bir şekilde saçlarınızın sağlıklı değişimini göreceksiniz.

Saç uzatmak maalesef her kadının başlıca saç sorunudur.

Kırılır,küser,boyatırız,yanar, kestirmek zorunda kalırız ve istediğimiz uzunluğu elde edemeyiz.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra zaten saç uzaması yavaşlar. Sizlerle hızlı ve sağlıklı saç uzaması için ipuçlarımızı paylaştık

İşte Soğanlı Saç Uzatma Maskesi Tarifi videolu anlatım.

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar