Soğanın ayağa faydası

Paylaş
 

Soğanın ayağa faydası son zamanlarda her haber kanalında çıkıyor ve gerçekten insanlar Soğanın ayağa faydası nedir diye merak ediyor. Bu haberimiz bütün sorularınıza cevap bulacak

İşte Soğanın ayağa faydası ve soğan ile yapılan sağlık kürleri

Soğanın faydaları saymakla bitmiyor. Soğan diliminin mucizevi etkileri bulunmakta. Bir soğan dilimini çorabınızın içine koyarak mucizeye şahit olun…

Soğanın antibiyotik etkisi eski çağlardan beri bilinir. Ama hepimiz kokusundan rahatsız olduğumuz için çok fazla tüketemeyiz. bunun için yabancı kaynaklı sitede karşılaştığım bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Soğan kanı arındırıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı, toksinleri atıcı, dezenfektan, hızlı yara iyileştirici, mukus sıvılaştırıcı, soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini biliyoruz fakat bu rahatsızlıkların giderilmesi için soğanı sadece yememiz gerekmiyor.

Soğanı Dilimleyip Yatak Ucunuza Koyun

Soğan dilimlerini bir tabağa yerleştirerek yatak başınıza koyduğunuzda sabaha kadar (kapıyı kapatmayı unutmayın) sabaha kadar solunum yollarınızın açıldığını göreceksiniz.
Soğanı lapa olarak uygulayarak göğsünüze sürerseniz balgam attırıcı ve kabızlığınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

Soğan Dilim Ağrı Kesiyor

Ayak Sinir Uçlarımızda 7 bin tane sinir ucu olduğundan soğan dilimlerini romatizmal ağrıların olduğu yere yada ayağınızın içine yerleştirip bir streç yada çorapla sarıp uyuduğunuzda hem vücudunuzun dinlendiğini hemde ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Soğan ve bal kürü 7 günde iyileştiriyor

soğan-bal-kürü

Akciğer ve nefes sorunları arasında en sık karşılaşılan sorun astım, alerji ve akciğer enfeksiyonları sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sigara Akciğer rahatsızlıkların gelişmesinde en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu Aktif yada pasif içicilikte dahildir. Çocuklarımızda sigara içilen ortamlarda bulunduğunda erken yaşta akciğer rahatsızlıklarına yakalanmaktadırlar.

Soğan ve Bal Kürü 7 Günde İyileştiriyor

1 Adet kırmızı soğan, 2 yemek kaşığı esmer şeker, 2 orta boy limon, yarım litre su, 7 kaşık bal.

Tencereyi ocağın üzerine koyarak şekeri karamelize ediyoruz. Üzerine doğradığımız soğanı ekleyerek bir kaç dakika daha kavuruyoruz. Üzerine yarım litre su ekleyerek kaynatıyoruz. Altını kapatıp dinlendiriyoruz ılıyınca içerisine 2 limonun suyunu ve balı da ekleyerek cam kapta bir gece bekletiyoruz.

Nasıl Kullanılmalı:

Çocuklarda sabahlarda 1 çay kaşığı, yetişkinlerde sabahları bir yemek kaşığı yemeklerden önce tüketmeliyiz.

Neye İyi geliyor

Soğan iyi bir antibiyotiktir. Akciğerlerdeki her hangi bir rahatsızlığın iyileşmesinde mükemmel ve hızlı çözüm olacaktır. Alkol ve Sigaranın verdiği zararı yok eder. Nefesi açarak kronik astım rahatsızlıklarının çözümler.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar