Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi

Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi
Paylaş
 

Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi

Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi: Ciltte biriken yağ, kir zamanla ciltte bir takım sorunlara yol açmaktadır. Siyah noktalar da bunlardan biridir. Bir çok birey özellikle ergenlik çağına girdikten sonra siyah nokta problemi yaşamaktadır. Sizde eğer siyah nokta sorunu yaşıyorsanız bu maske size çok iyi gelecek. Siyah noktalardan arınmış bir cilt daha parlak, daha canlı ve temiz görünür. Sağlıklı ve güzel bir görünüm elde etmek istiyorsak eğer cildimize iyi bakmamız gerekir. Bunun içinde düzenli bakım şart. Yapacağımız maske ile yarım saat içinde bütün siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkün.

Siyah noktalar için yumurta akı limon maskesi : Bir kaç farklı şekillerde uygulamak mümkün olmakla birlikte temel malzememiz yumurta akı. Yumurta, içerisinde bulunan 50’den fazla protein ile oldukça yararlı bi gıda. Sadece yemek olarak olarak değil, dışarıdan uygulandığında da pek çok faydası bulunmaktadır. İçindeki kolajen, protein ve vitaminler sayesinde hem saç bakımı hem de cilt bakımında sıklıkla kullanılmaktadır. Cilt için, sıkılaştırma, gözenekleri temizleme ve küçültme, ciltte biriken fazla yağı alma gibi faydaları, siyah noktalar için yumurta akı maskesini onu vazgeçilmez bir doğal cilt maskesi yapıyor aslında.

Gerekli malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu

1 yumurta akı ve birkaç adet peçete.

Yapılışı:

limon suyu ve yumurta akını karıştırın cildinize uygulayın ve üzerini peçete ile kapatıp kurumasını bekleyin.Yaklaşık yarım saat kurumasını bekledikten sonra peçeteli yumurta maskesini soyarak çıkarın. Peçetenin üzerinde siyah noktalarınızın da çıktığını göreceksiniz. Ayrıca yüzünüzdeki ufak tüylerden de kurtulmuş olacaksınız. Bu aşamadan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka nemlendiricinizi sürün. Yoğun siyah nokta oluşumlarında 15 günde bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.Yumurta akını ilk defa cildinizde deneyecekseniz önce hazırladığınız yumurta akını elinizin üstünde küçük bir alana sürüp, bir alerjik reaksiyon oluşup oluşmadığını test edin. Çünkü yumurta bazı kişilerde veya hassas ciltlerde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilmektedir. Kuru ciltler yumurta akının fazla yağı alma etkisinden dolayı gerginlik ve kuruluk hissedebilirler, Çok rahatsız edici boyutta olursa maskeyi temizleyin ve nemlendirici uygulaması yapıp, cildi nemlendirin.

Şırınga ile Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah nokta temizleme maskesi

İnternette gördüğünüz pek çok tarif işe yaramıyor ama bu tarif siyah noktaları yok ediyor ve bebek gibi bir cilde sahip oluyorsunuz. Siyah noktalar aslında hepimizin cildinde var fakat yanlış cilt bakımı, yağlı cilt sorunu ve yeteri kadar temizlememek gibi nedenler ile gözenekler tıkanır ve siyah noktalar oluşur. Bu yazımızda size siyah noktaları tertemiz yapan oldukça etkili ev yapımı çözümden bahsedeceğiz. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar