Sinüzit, balgam ve gribe bu iki malzeme ile son verin

Sinüs nedir? Sinüzit nedir? Sinüs iltihaplanması nasıl olur? Belirtileri nelerdir, tedavisi hakkında bilgi: Organların ya da dokuların, özellikle de bazı kafa ve yüz kemiklerinin içindeki boşluğa sinüs adı verilir; sinüslerin iltihaplanmasıysa sinüzit diye adlandırılır. İnsanlar genellikle sinüzit tedavisi için antibiyotik kullanmayı tercih eder fakat bu tercih yan etkileri de beraberinde getirir. Mide bulantısı , ateş, bağırsak yapısının bozulması, yararlı bakterilerin vürüslerle beraber yok olması gibi… Size vereceğimiz tarif ile sinüzit, grip, geniz akıntısı, balgam gibi şikayetleriniz doğal olarak tedavi edilecektir. Tarif ve malzemeler için görsele tıklayın ve 2. fotoğrafa geçin.
Paylaş
 

Sinüzit, balgam ve gribe bu iki malzeme ile son verin

Sinüs nedir? Sinüzit nedir? Sinüs iltihaplanması nasıl olur? Belirtileri nelerdir, tedavisi hakkında bilgi: Organların ya da dokuların, özellikle de bazı kafa ve yüz kemiklerinin içindeki boşluğa sinüs adı verilir; sinüslerin iltihaplanmasıysa sinüzit diye adlandırılır.

İnsanlar genellikle sinüzit tedavisi için antibiyotik kullanmayı tercih eder fakat bu  tercih yan etkileri de beraberinde getirir. Mide bulantısı , ateş, bağırsak yapısının bozulması, yararlı bakterilerin vürüslerle beraber yok olması gibi… Size vereceğimiz tarif ile sinüzit, grip, geniz akıntısı, balgam gibi şikayetleriniz doğal olarak tedavi edilecektir. Tarif ve malzemeler için görsele tıklayın ve 2. fotoğrafa geçin.

Malzemeler:

-Elma sirkesi ve Zencefil. Bu iki malzeme tedaviniz için yeterlidir. Hemen yapılışına geçelim: Zencefili rendeleyin ve bir cam kaseye koyun içerisine elma sirkesi ekleyin ara sıra karıştırmak suretiyle 10 gün boyunca cam kavanozda bekletin. 10 günün sonunda karışımı kaynatın ve kafanızı büyük bir havlu ile örterek karışımın buharını burnunuzdan alıp ağzınızdan verin. Bu işlemi 15 dakika devam ettirin. Görsele tıklayarak 3. fotoğrafa geçin ve yazımızı okumaya devam edin.

Bu işlemi 5 gün boyunca günde iki kere tekrar edin ve sinüslerinizin açıldığını, gün içinde burnunuzdan rahat nefes alıp verebildiğinizi, baş ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz. Ayrıca zencefil keskin kokusu ile ağrıları da dindirir.Bu tedavi yöntemi migreni olanlar içinde oldukça rahatlatıcı ve tedavi edici özelliğe sahiptir. Stres ve iş yoğunluğundan migreni tutan okuyucularımız akşamları uyumadan önce bu tedavisi uygularsa rahatladıklarını hissedecek ve güzel bir uyku çekeceklerdir… Elma sirkesinin faydalarını okumak için görsele tıklayın ve son fotoğrafa geçin.

Elma sirkesinin faydaları

Ağız kokusunu giderir

Antibakteriyel içeriği ağız kokusuyla savaşır. Ağzınızı günde en az bir kere elma sirkesiyle çalkalayın.

Kilo vermeye yardımcı
Elma sirkesinde bulunan asetik asit açlık hissini ve su kaybını azaltıyor. Elma sirkesi aynı zamanda yağ yakımına yardımcı oluyor. Salatalarınıza iki kaşık ekleyerek elma sirkesini hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Sağlıklı saçlar
Elma sirkesinin faydaları arasında saçlara iyi gelmesi de vardır. Boş bir şampuan kutusuna yarım kaşık elma sirkesi ve bir bardak su koyun. Haftada birkaç kere şampuandan sonra saçlarınızı bu karışımla durulayın.

Hıçkırığı giderir
Hıçkırığın başlıca sebebi olan midedeki asidi dengeler. Elma sirkesiyle gargara yaparak bundan kurtulabilirsiniz.

Boğaz ağrısına iyi gelir
Virüs karşıtı ve antibakteriyel özelliğiyle boğaz ağrısında kullanılır. Elma sirkesiyle gargara yaparak ağrıyı hafifletebilirsiniz.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar