Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi

Paylaş
 

Evet yanlış okumadınız “Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi”. Bu yöntem uzun yıllardır sahil kasabalarında yaşayanlar, balıkçıklar (bu mesleği yapanlar bilirler sinekler evin her yerindedir.)

Yazlıkta yaşayanlar en ufak bir yemek yapsa hemen sinekler eve doluşur. Biz de size bu yazımızda Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yönteminden bahsedeceğiz.

Hazırlanışı oldukça kolay olan bu yöntem insanlar tarafından oldukça sık kullanılıyor fakat ülkemizde pek yaygın değil. Ege’de sahil kasabalarında nadiren de olsa denk geldik fakat araştırmalarımızın çoğu gösterdiği sinekleri böcekleri evden uzak tutma yöntemini kullananlar yabancı insanlar.

Bizim de size tavsiyemiz sinekleri evden uzak tutmak istiyorsanız parayla satılan kimyasal ürünleri kullanmadan önce bir kez de olsa bu yöntemi denemeniz. Zaten hazırlanışı çok pratik…

Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi için gerekli malzemeler:

Plastik poşet (Açılır kapanır  poşet varsa o da olur)
limon suyu
Yemek tuzu
Parlak madeni paralar
Ve musluk suyu

Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi nasıl yapılır:

Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi için gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim. Poşetin içine yarım litre su ekleyin ve üzerine yarım su bardağı limon suyu ekleyin. 2 yemek kaşığı kadar da tuz ilave edin. 6-7 tane de madeni para atın içine. Şimdi poşetin ağzını bağlayın bir iple ve evin kapısına asın. Tek yapmanız gereken bu… Artık sinekler evinize değil o poşete gelecek ve sineksiz bir hayat sürmeye devam edeceksiniz.

Peki Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi nasıl işe yarıyor?

Bilimsel olarak çalışmalar olmasa da yapılan deneyler gösteriyor ki sinekler parlak renklere ve ışık saçan cisimlere karşı aşırı ilgili. Bizim hazırladığımız poşette bulunan madeni paralar gün ışığının gelmesi ile sudan kırılacak ve etrafa ışık saçacak. Bu da sineklerin ilgisini evin içine değil bu poşete çekecek. Tuz ve limon suyu da madeni paranın paslanmasını engelleyecek ve uzun süre parlak kalmasını sağlayacak.

Eğer sivrisineklerden şikayetçiyseniz size bu haberi okumanızı öneriyoruz.Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır – Ev yapımı sivrisinek kovucu doğal yöntem. Yazın başımıza bela olan sivrisinekler için harika bir karışım var. Geceleri sürekli başınızda dolaşan ve sizi uyutmayan sivrisinekler için doğal sinek kovucu. Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır

Sinek böcek kovan bitkiler haberimiz için ilgili haberimiz aşağıda.

Özellikle yaz aylarında böcekler ve sinekler oldukça rahatsız edici olmaktadır. Bir kısmı kısa süreli rahatsız edici olsa da kene gibi daha zararlı olanları sağlığımızı tehdit etmektedir. Bu tür böcek ve sineklerle başa çıkmak için bir çok yöntem deneriz. Sinek Böcek Kovan Bitkiler

Bize Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemini  uygulayanlar fotoğraflarını çekip atabilir ve yoruma işe yarayıp yaramadığını belirtebilir.

Sinekleri böcekleri evden uzak tutan madeni para su poşet yöntemi

Sizler için bu uygulamayı yapanların fotoğraflarını aşağıya ekliyoruz. İncelemek ve denemek isterseniz size fikir vermesi umuduyla… Bu haber www.bayanlarbilir.com sitesinin özel haberidir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar