Saç dökülmesi ve gri saçlar için hindistan cevizi yağı

Saç dökülmesi ve gri saçlar için hindistan cevizi yağı
Paylaş
 

Saç dökülmesi ve gri saçlar için hindistan cevizi yağı

Saç dökülmesi ve gri saçlar için hindistan cevizi yağı: Saç dökülmesi ve Gri saçlar kadın ve erkeklerin genel sorunlarından birisidir. Saçlarımızın sağlığı bir bakıma vücut sağlığımızın yansımasıdır, parlak ve ipeksi bir saç, güçlü saç telleri vücudumuzun da sağlıklı olduğunu anlamına gelir.(Eğer saç dökülmesi genetik değilse.)

Hindistan cevizi yağı ile saç köklerini ve saçlarımızı tellerini güçlendirebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı saçların beyazlamasını engeller ve saç dökülmesini durdurur. Hindistan cevizi yağı saçları nemlendirir ve ipeksi bir hal almasını sağlar, yıllar geçtikçe saçlarımızda renk pigmenti azalır ve saçlarımız beyazlar.

Size vereceğimiz tarif ile saç beyazları yok olacak saç dökülmesi duracak. İşte Hindistan cevizi yağı tarifi için gerekli malzemeler:

Orta büyüklükte bir kap

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

2 çorba kaşığı Adaçayı yağı.Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hazırlanışına geçelim.

Kabımızın içine hindistan cevizi yağı ve adaçayı yağının katalım ve düşük sıcaklıkta ısıtarak karıştıralım. Homojen bir karışım elde edince ocağın altını kapatın ve biraz soğumaya bırakın. Yatmadan önce saçlarımıza yuvarlak hareketler çizerek masaj yaparak  karışımı yedirelim. Daha sonra bir bone ile saçlarımızı kapatıp gece boyunca bu şekilde bırakalım, ertesi sabah kalktığımızda duş alarak her zaman kullandığımız şampuan ile saçlarımızı yıkayalım.

Haftada bir iki kere bu tedaviyi uygulayın saç dökülmesinin durduğunu ve beyazların sayısının azaldığını 3. haftadan itibaren göreceksiniz.

Ayrıca hindistan cevizi yağını tek başına da saçlarınıza uygularsanız 10-15 dakika sonra saçlarınızın parlak ve ipeksi görünüme sahip olduğunu göreceksiniz. Bu karışım saç dökülmesini durdurduğu gibi köpekle mücadelede de etkilidir, kafa derinize nazik şekilde masaj yaparak uyguladığınızda 30 dakika bekletin ve her zamanki gibi şampuanla yıkayın. Kepeklerin azaldığını göreceksiniz.

Bu doğal karışımı aileniz ve sevdikleriniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Sağlıklı güzel günler dileriz.

Beyazlayan saçlara yoğurt kürü

Saç çıkartan doğal karışım nasıl yapılır okumak isterseniz eğer >> Haberin devamı

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar