Poşet çay ile ayak kokusundan kurtulma yolu

Poşet çay ile ayak kokusundan kurtulma yolu ayak mantarı
Paylaş
 

Poşet çay ile ayak kokusundan kurtulma yolu

Poşet çay ile ayak kokusundan kurtulma yolu: Mutlaka denemeniz gereken pratik ve doğal bir yöntem.

Kokmuş ayakların kalıcı olarak çözümü poşet çayla yapılan karışımda gizli. 20 dakika bu suya ayaklarınızı bekletin ve ayak kokusundan kurtulun. Ayakkabının içinde ortalama 8-10 saat kalan ayaklarımız hava alamaz ve nem ile beraber mantar üretir. Bu da beraberinde istenmeyen kokuları getirir. Hemen Poşet çay ile ayak kokusundan kurtulma yolu için gerekli malzemelere geçelim.

Malzemeler: 5 adet poşet çay, 4 su bardağı sıcak su ve ayaklarınızı koyacağınız leğen. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz tarife geçebiliriz.

Hazırlık: Ayaklarınızı koyacağınız kabın içine sıcak suyu doldurun. İçine poşet çayları koyun ve 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ise yarım saat boyunca ayaklarını poşet çaylı suyun içinde kalsın. Bu işlemi en az 10 gün boyunca tekrarlayın. Artık ayaklarınız kötü kokular çıkarmayacak. Çabuk terleyen ayaklarınız 1 saat bile ayakkabının içinde kalmasıyla kötü kokular yaymayacak. Gün boyunca rahatlıkla ayakkabının içinde kalan ayaklarınız akşam eve geldiğinizde bile kokmayacak. Bu tarife alternatif olarak Ayak mantarı sorunlarınız varsa eğer size harika bir başka tarifimiz var. Ayak Mantarına Mucizevi Karışım…

Ayak Mantarına İyi Gelen Bitkisel Çözüm

Ayak kokusuna Elma sirkesi de oldukça etkilidir. Yatmadan önce ayağınızı içinde bekletin ve gündelik hayatınıza devam edin. Artık ayaklarınızın eskisi gibi kokmadığını göreceksiniz. Karışıma devam ederseniz ayak kokunuzun ortadan kalktığını da göreceksiniz. Detaylı tarif ve adım adım ilerlemek için haberimize geçin.

Ayak Mantarı İçin Ev Yapımı İlaçlar

Bir çay kaşığı zeytin yağını çay ağacı yağı ile karıştırın ve 20 gün boyunca gün aşırı ayak tırnağınıza doğrudan uygulayın. Tırnağınızı limon suyuna batırın veya limonu doğrudan tırnağın üzerine koyun.

Bir çay kaşığı zeytin yağını 3 damla kekik yağı ile karıştırın ve 3 hafta boyunca düzenli olarak hasta tırnağın üzerine uygulayın. Saydam bir tırnak parlatıcı ojeye incecik kıyılmış bir diş sarımsak, 3 damla beyaz tentürdiyot ve 7 damla limon suyu ekleyin. Bir hafta boyunca bekletin ve 2 hafta boyunca hasta olan tırnağın üzerine bir kat sürün. Çıkarmak için aseton ve pamuk kullanın.

Yarım bardak kastor yağını 7 damla limon suyu ile karıştırın ve ayağınızı karışımın içinde bulunduğu kaba koyun. 6 hafta boyunca aralıksız uygulayın. Ayağınızı iyice yıkayın ve kurulayın.

Bir fincan suda 5 diş sarımsak kaynatın. Karışımı bir kaba boşaltın ve ılık hale gelince ayak tırnaklarınız suyun içinde kalacak şekilde ayağınızı kaba koyun. En az 15 dakika boyunca bu şekilde bekleyin ve sonra ayağınızı iyice kurulayın. Bu işlemi 4 hafta boyunca uygulayın. Macun kıvamına gelene dek karbonatı suyla karıştırın. Pamuk aracılığıyla tırnağınızın üzerine ve yapabilirseniz tırnak içine gelecek şekilde koyun, bu şekilde deriniz ile temas edecektir. Birkaç dakika bekleyin ve sonra durulayın ve iyice kurulayın.

İki fincan suyu 3 çorba kaşığı kekikotu ile 5 dakika boyunca kaynatın. Ateşi söndürün, üzerini kapatın ve demlenmeye bırakın. İçine batırdığınız pamuğu mantarlı tırnağınızın üzerine yerleştirin

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar