Porselen makyaj nasıl yapılır

Paylaş
 

Google da en çok aranan kelimelerin başındaPorselen makyaj geliyor.

Hemen hemen 5 kullanıcıdan 3 ü internette makyaj ile ilgili olarak Porselen makyajkelimesini aratmış.

Biz de değerli site okuyucularımız için Porselen makyaj konusunu detaylı ve geniş biş şekilde ele almaya karar verdik.

 

Porselen makyaj denildiğinde akla daha çok ağır kapatıcılar ile yapılan makyaj geliyor. Porselen makyaj hakkında en yanlış bilinen tanımlardan biri de bu.

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj, yüzünde rahatsız edici şekilde izleri olan kişilere yapılır. Daha çok gelinlere ve ekran karşısına çıkacak kişilere uygulanır.

Eğer cildinizde aşırı derecede bir yara izi ya da sivilce izleriniz varsa, sizde porselen makyaj yaptırabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyaj profesyoneller tarafından kişiye özel ürünler ile yapılmalı. Çünkü hata götürmeyen bir işlem ve çıkarılması da zor olan bir uygulama olduğu için işi uzmanına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Daha çok gece ve gelin makyajlarında yapılması tavsiye edilen porselen makyaj, özel kozmetik ürünler ile yapılan bir makyaj türü. Gündüz yapılması kesinlikle tavsiye edilmez çünkü güneş ışığı ile yüzünüzdeki tüm uygulamaların detayları belli olacaktır.

Porselen makyaj toplamda 42 saat sıcağa dayanabiliyor ve sudan etkilenmiyor. Porselen makyaj yaptırdıktan sonra terleme olduğunda makyajınızda akma olmaz.

Porselen Makyajın Amacı

Temel amaç, cildinize bir pürüzsüzlük sağlamaktır. Porselen makyajın amacı yüzünüzde sanki makyaj yokmuş etkisi vermektir. Yüz hatlarınızın doğal durmasını sağlar.

Porselen Makyajın Adımları

– Tüm yüz temizlendikten sonra fondöten sürülür ve pudra ile sabitlenir.

– Eğer gelin makyajı ise hafif tonlarda, gece makyajı ise koyu tonlarda göz makyajı yapılır.

– Makyajın en önemli adımı sabitleyici spreydir. Sabitleyici sprey ile makyajınızın kalıcılığı artacaktır.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen makyaj günlük hayatta tercih edilmemesi gereken, cilt gözeneklerini tıkayan ve cilde zarar verene makyajdır.Özel gecelerde ya da film çekimlerinde tercih edilmesi gerekir.  Tabi zararlı olduğu kadar da harika sonuçlar alınır o ayrı. İnsan cildi ışığı geçirir. Bu yüzden fotoğraf ve video çekimlerinde cilt kusurları ön plana çıkar. Bu kusurları gizlemek için porselen makyajyapılır. 42 saate kadar dayanıklıdır.

Bugün ise porselen makyaj malzemelerini konuşacağız. Porselen makyajın kalitesi için kullanacağınız malzemeler de en iyisinden olmalıdır. Aslında normal makyajdan pek farkı yok. Kuaförde size klasik ürünlerle yapılan makyajı porselen makyaj sanmayın. Bu makyajın 42 saat dayanabilmesi için biraz para dökmeniz şart.

Porselen Makyaj Malzemeleri

1- Sir Ağda: Cildinizin kusursuz görünmesi için yüz makyaja sir ağda ile hazırlanır. Özellikle alın, yanaklar ve bıyık üstünde ince sarı tüylerden bile kurtulmak lazım. Yoksa altta kalan tüyle pütür ve hava boşluklarına neden olur. Bu da porselen görünüm kazanılmasını engeller. Kaşlar ise düzgünce alınmış ve şekil verilmiş olmalı.

2- Fondöten Bazı: Cilt makyajının kalıcılığını artırmak ve pürüzsüzlüğü bir adım daha ileri götürmek için fondötenin altına baz uygulanır.

3- Fondöten: Porselen makyajın temeli likit fondötene dayanır. Fakat teknolojinin gelişmesiyle artık toz mineral fondötenler bile porselen makyajda kullanılmaya başlandı. Cildinizle bire bir uyumlu olması riski ortadan kaldıracaktır. Kulak arkaları ve boyun dekoltesine de mutlaka fondöten uygulanmalıdır.

4- Kapatıcı: Fondöten cilt kusurlarınızı kapatmaya yetmezse yüzün ihtiyaç duyduğu bölgelerine kapatıcı sürülür. Artık cildiniz muhtemelen kusursuz olmuştur.

5- Yarı Transparan Pudra: Cilt makyajını sabitlemek ve doğallığını bozmamak için mat ve yarı transparan pudra kullanılır. Parlaklık içeren pudralar cildinizin yağlanmasına neden olabilir. Pudranın minerallı olması ışığı yansıtmasını kolaylaştırır.

6- Allık: Cilt bu kadar kusursuz olunca allığı abartmamak lazım. Çok açık renk allıklar yüzünüzü daha canlı hale getirecektir. Şeftali ve pembeden uzaklaşmamaya çalışın ki yanaklarınız doğal görünsün.

7- Far Bazı: Göz makyajınızın kalıcılığı için far bazı kullanılır.

8- Gözler: Porselen makyajda gözler geri planda kalır. Bu yüzden göz makyajına önem verilir. Renkli gözlülerde açık renk farlar, kahverengi ve siyah gözlerde koyu renk göz makyajı yapılır. Kirpikler için ise tabi ki takma kirpik ve simsiyah bir rimel kullanılır.

9- Dudaklar: Dudak renginizde tamamen özgürsünüz. Göz makyajınıza göre renkli, açık, koyu ya da nude olmasına karar verebilir.

10- Makyaj Sabitleyici: Son dokunuş olarak da tüm makyajınızın üzerinden bir sabitleyici sprey sıkılır.

Porselen Makyaj Yapımı

– Makyaja başlamandan önce yüzünüz öncelikle çok iyi bir şekilde temizlenir. Ölü derilerden kurtulmak için yüz peelingi yapılır. Yüzdeki tüylerin alınmış olması ve kaşların şekilli olması gerekir.

– Temizleme işleminden sonra yüzünüz nemlendirilir.

– Makyaj bazı ile yüzünüzdeki pürüzler düzeltiliyor.

– Fondöteninizin cildinize uygun bir tonda olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Likit bir ürün seçmeniz ise uygulamayı kolaylaştıracaktır. Eğer akneli bir cildiniz varsa fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden pudra kullanmayı ihmal etmeyin.,

– Göz altı morlukları gibi sorunlarınız varsa, mutlaka bir kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Yüzünüzdeki gölge düşen yerlere kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

– Fondöten uygulamanızı bitirdiniz. Şimdi sıra pudra uygulamasında. Pudranızın ışıltısız ve mat olmasına dikkat edin. Pudrayı sadece yüzünüze değil dekolte bölgenize, boynunuza ve kulaklarınıza da sürün.

– Yüzünüzde dikkat çekmesini istediğiniz bölgeye karar veriyorsunuz ve porselen makyaj buna göre odaklandırılıyor. İster gözlere ister dudaklara odaklı bir makyaj uygulaması yapılıyor.

– Göz makyajınızda mutlaka bir göz farı bazı kullanmalısınız. Özellikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekir. Göz farı bazı ile bu kalıcılığı arttırabilirsiniz.

– Kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun göstermek için tabii ki de seçimimiz takma kirpikler olacaktır. Doğal görünümlü takma kirpikleri tercih edebilirsiniz. Rimeliniz ise simsiyah renk veren bir rimel olsun.

– Allık seçimi olarak doğal tonları tercih edin. Çünkü porselen makyajda mutlaka dikkat çeken bir bölge olacağı için (koyu göz makyajı ya da kırmızı ruj) allık rengi hafif olmalıdır.

– Ruj rengi olarak eğer göz makyajınız koyu ise, açık renkleri, göz makyajınız doğal tonlarda ise dudak renginizi koyu renklerde seçebilirsiniz. Böylece dengeyi kurmuş olacaksınız.

– Daha sonra sabitleyici sprey sıkılarak makyajınızı bitirebilirsiniz.

Porselen makyajın yapılması ve çıkartılması çok zahmetli bir uygulama olduğu için, eğer hassas bir cildiniz varsa bunu tekrar bir düşünmenizi öneririz. Porselen makyajın çıkarılması zor olduğu için, cildinize zarar verme ve sonradan etkilerinin ortaya çıkması gibi bir durum oluşabilir.

Porselen makyaj nasıl yapılır videolu anlatım

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar