Karbonat ve sirke ile fırın temizlemek

Paylaş
 

Karbonat ve sirke ile fırın temizlemek : Bu güne kadar uyguladığınız bütün yöntemleri unutun, çünkü Karbonat ve sirke ile fırın temizlemek içlerinde en kolayı ve pratiği.

Sadece 35 dakikada evde Karbonat ve sirke ile fırın temizleme  yöntemini videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz ama önce ihtiyacınız olan malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler,

Su
Sprey şişe
Kabartma tozu
Bez veya sünger
Sirke
Küçük bir kase

Fırın yağları nasıl temizlenir videomuz

Izgarayı fırından çıkarın.

Kaseye bir kaç kaşık kabartma tozu koyarak az miktarda suyla karıştırın. Amaç, temizlenmesi gereken yüzeye kolayca uygulanabilecek bir macun elde etmek.

Macunu fırının içine sürün. Kabartma tozu, kirlendikçe kahverengine dönüşecektir. Eşit katmanların olması önemli değildir, önemli olan tüm yüzeylerin kaplanmasıdır.Gece boyunca bu şekilde bekletin. Kabartma tozunun düzgün bir şekilde çimlenmesi için en az 12 saate ihtiyaç vardır.

Bir gün sonra ıslak bir bez alın ve mümkün olduğu kadar bastırarak silerek kabartma tozunu temizleyin.Sprey şişe içine sirke koyun ve kabartma tozu kalıntısı gördüğünüz yerlere püskürtün. Sirke, kabartma tozuyla etkileşime girdiğinde köpük oluşacaktır.
Islak bezle silin. Izgarayı tekrar yerleştirin.
Fırını kuruması için 15-20 dakika düşük sıcaklıkta çalıştırın.

Fırın penceresi nasıl temizlenir?

Bir miktar kabartma tozu ve suyu karıştırarak kalın bir macun hazırlayın. Macunu cama uygulayın. Yarım saat bekleyin. Kiri gidermek için sünger veya bez kullanın.

Bu haberi okuyanlar Karbonatla Lavabo açmak Nasıl yapılır videosunu da izledi. İzlemek için tıklayın

Derz arası nasıl temizlenir : Evlerimizde kullanılan çeşitli taşların birleşim yerleri olan ince çizgilere derz dolgu denir. Devamı için tıklayın

Yağlı ve kirli ocak üstü nasıl temizlenir izlemek için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar