Kanserden korunma yolları

Paylaş
 

Kanserden korunma yolları : Kanserden kurtulmanın yollarını İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz anlattı

Evde, sokakta giydiğimiz ayakkabılarla dolaşılmamalı

Eğer evde ayakkabı ile geziliyorsa dışarıda giyilen ayakkabılar çıkarılmalı ve başka bir ayakkabı giyilmeli. Çünkü dışarıda giydiğimiz ayakkabı ile eve soktuğumuz pestisitler kanserin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. (Pestisit: Tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar vs)

En tehlikeli yer: Halı
Halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle halıların temizliğine dikkat edilmeli. Halıyı kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Bunun yerine sirkeli su ile silin.

Deterjan kullanınca muhakkak eldiven giyilmeli

Plastik eldiven kullanmayın, içine izci eldiveni giyin. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde kronik olarak kanserojendir. (İzci eldiveni: Pamuk eldiven)

Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan da petrol ürünü, yani kanserojen!

Ne kadar yıkanırsa yıkansın kalıntılar kalabilir. Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız çıkardığınız bulaşıkları sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

Her türlü deterjandan kaçının!

Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu tercih edin. Ellerinizi, vücudunuzu hakiki zeytinyağı, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlarla yıkayın. Bunlar sadece örnek, deterjandan kaçınmalı ve çok aşırı miktarda suyla durulamalıyız.

Haberin devamı ve resimleri için alttaki görsellere tıklayın.

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar