İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi

Bu noktalara 5 dakika masaj yaparak hemen hemen herkesin sorunu olan hastalığın tedavisi mümkün. İşte yapmanız gerekenler
Paylaş
 

5 dakikada İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi ile yüksek tansiyonunuzu düşürmek mümkün.

Modern çağın hastalığıdır yüksek tansiyon. Tuzlu yiyecekler, sigara, alkol tüketimi, uyku eksikliği ve fast food ile obezite sorunu beraberinde yüksek tansiyonu da getirir. Hepimiz hayatımızın bir döneminde strese girmişizdir ve tansiyonunuzun bir anda yükseldiğini hissetmişsinizdir.

Stres ve aşırı fiziksel aktivite ile gerilen kaslarımız kan damarlarımıza baskı yapar ve bu vücutta yüksek tansiyon olarak görülür. Peki ilaçsız doğal olarak tansiyonu düşürmek istemez misiniz?

Birazdan size göstereceğimiz çok basit hareket ile ilaçsız yüksek tansiyon düşürmek nasıl olur öğreneceksiniz.

İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi

İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi

Bu yöntem Uzak Doğu kültüründe eskiden çok kullanılan bir yöntem olmasına karşın Avrupa’nın bu yöntemi tanıması Rusya’nın Spartak Moskova takımının yaptığı maç sırasında fark edilmiştir. Kulübün Çinli doktoru tansiyonu yükselen futbolcuyu dakikalar içinde ilaçsız bir şekilde bu hareketleri yaparak iyileştirdi.

İşte İlaçsız tansiyon düşürme yöntemi :

Boynunuzun bir nolu bölgesinin iki tarafına da sağ ve sol parmaklarınız ile 10 kere bastırıp çekin. Şiddeti sizi rahatsız etmeyecek sertlikte olmalıdır. Bu bölge tahmini olarak kulak memesi hizzasında çene kemiğinin hemen yanındaki bölgedir.

İki nolu bölgemiz ise az önceki bir nolu bölgesinden bir santim burnunuza doğru elinizi kaydırın ve daha sonra el genişliği kadar aşağıya inince ulaştığınız bölgedir. Bu bölgeye 1 dakika boyunca istediğiniz yöne ufak ufak bastırarak masaj yapın. Bu işlemden sonra kan basıncınızın düştüğünü ve kanın damarlarınıza daha az baskı yaptığını hissedeceksiniz.

Geldik son ve en önemli üçüncü noktaya. Lu Hun’a göre burası kan basıncını kontrol etmede en etkili bölgedir.

Resimde gördüğünüz 3 nolu bölgeye yukarıdan aşağıya yani saat yönünün tersine iki elinizle 2 dakika boyunca masaj uygulayın. 5 dakika içinde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz ve tansiyonunuz normale dönecektir.

Bu bilgiyi paylaşarak daha fazla insanın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Önemli uyarı: Tansiyon hastalığının kalıcı tedavisi için mutlaka bir doktora gidin ve kontrolden geçin. Unutmayın sağlıklı hayat sağlıklı yaşam ile başlar.

Bir zamanlar babasından miras olarak çok değerli bir bilgi alan Zu San Li hakkında bir Japon efsanesi vardır: “uzun ömür noktası” veya “yüz hastalığın noktası”. Haberin devamı için tıklayın

Zu San Li – Uzun Ömür Noktası ile gençleşmek mümkün, videoyu izlemek için Resme tıklayın

Zu San Li – Uzun Ömür Noktası ile gençleşmek mümkün, videoyu izlemek için Resme tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar