İbrahim Saraçoğlu – B12 eksikliği gideren bitkisel kür

Paylaş
 

İbrahim Saraçoğlu – B12 eksikliği gideren bitkisel kür

İbrahim Saraçoğlu – B12 eksikliği gideren bitkisel kür için gerekli olan malzemeler:   lahana , kimyon  yada kimyon tohumu, tuz.

Kürün hazırlanması: Lahanayı kesiyoruz. Kullanılan kaplar çok temiz olmalı. Lahananın yapraklarındaki bakteriler harekete geçirilecek. Lahanayı doğruyoruz.  Kaba koyuyoruz. Üzerine tuz ilave ediyoruz. Bir çay kaşığı tuz ilave ediyoruz.   Üzerine kimyon koyuyoruz. Kimyon ile iyice karıştırıyoruz. Yarım dakika kadar bu karışımı yoğuruyoruz. Sonra bu karışımı kavanozun içine koyuyoruz. Kavanoza koyulan karışımı iyice kavanozun içine sıkıştırıyoruz. İyice sıkışması için kavanoz içerisine taş yada ağır bir şey koyulabilir.  Kavanozun ağzını kağıtla yada başka bir şey ile kapatıyoruz. Ağzını lastikle sıkıcı kapatıyoruz. Karanlık bir yere koyacağız. 4 -5 gün orada kalması gerekiyor. Güneş ışığı görmemesi lazım. Eğer lahana suyu lahananın üzerine çıkarsa zamanla küf oluşumu olabilir. Onu kaşıkla almak gerekiyor. Temiz çalışılması lazım. 5 .gün den sonra ekşidiğini göreceğiz.

Kürün uygulanması: hazırlanan bu lahanalar 5.günden sonra tüketilecek. Bu gerek olduğu kadar kür hazırlanıp kullanılabilir.

Not: B12 kronik bir eksiklikse doktor ile konuşmak gerekmektedir. Midede o b12 üretici protein yoksa B12 üretimi vücutta üretilemez. Doktorunuzun tedavi yöntemine göre hareket etmek gerekebilir.

B12 vitamini faydaları nelerdir

B12 vitamini faydaları nelerdir? B12 vitamini eksikliğinde ne gibi sorunlar ortaya çıkar? İşte İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın B12 vitamini hakkında yaptığı açıklamadan bazı kısımları. Özellikle stres hastalığına yol açtığı bilinmektedir. Devamını okumak için tıkla

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar