Ev yapımı şifalı meyve suyu nasıl yapılır

Vitamin Sularını Nasıl Yaparız: Vitamin sularını yapmak çok kolaydır ve her gün aromasını değiştirerek durumu sizin için daha eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz. 1-İlk olarak, meyveyi ve şifalı bitkileri ne çeşit bir su istediğinize göre seçin ve bunları güzelce yıkayın. 2-Ardından, meyveyi küp şeklinde doğrayın ya da dilimleyin, bitkilerle beraber 1 litre su ile bir sürahiye koyun. 3-Beş yada altı saat bu suyu buzdolabında bekletin, bu şekilde su içindekilerin rengini, aromasını ve tadını alacaktır. 4-Şimdi bu vitamin dolu suyu keyifle içebilirsiniz ve faydalarının tadını çıkarabilirsiniz!
Paylaş
 

Ev yapımı şifalı meyve suyu nasıl yapılır : Hiç şüphe yoktur ki gün boyunca içeceğiniz en sağlıklı içecek sudur. Vitamin suları evde yapılan, her gün tadını çıkarabileceğiniz ve tonlarca vitamin ve aroma içeren içeceklerdir. Suyunuza aroma vermenin harika bir yoludur, aynı anda bütün vücudunuza ekstra fayda sağlarlar.

Bu lezzetli içeceklerin yapımı çok kolaydır; ancak sakın renklendirici ve tatlandırıcı kullanmayın, meyvelerin ve şifalı bitkilerin faydalarını size vermesine izin verin. Şekerli ve kafeinli içeceklere teslim olmamanın en güzel yolu vitamin suları yapmaktır. İşte size önereceğimiz harika meyve suları tarifleri.

Yeşil Çay, Nane ve Misket Limonu Aromalı Su: Bu aromalı su yağ yakımı, sindirimi düzenleme, baş ağrılarından kurtulma, kabızlık ile savaşma ve nefesi tazeleme gibi konularda çok etkilidir. Kendinizi tazelemek için çok soğuk tüketebilirsiniz ve hatta daha iyi sonuçlar için boş mideye tüketilmesini ve gün boyunca birkaç bardak içilmesini öneriyoruz.

Çilek ve Kivi : Tazeleyici aromasından dolayı bu lezzetli içeceği muhtemelen çok seveceksiniz.Vücudunuza bir çok vitamin girmesini sağlayarak bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecek, sindiriminize, kalp sağlığınıza iyi gelecek ve kan şekeri seviyesini düşürecektir.

Salatalık, Misket Limonu ve Limon: Bu içecek güneşli günlerde kendinizi tazelemek için harika bir seçenektir ve turunçgillerin tadını çıkarırken salatalığın da faydalarını görürsünüz. İçeriğindeki maddeler bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir, karın şişkinliğini rahatlatır, iştahı kontrol eder ve sindirime yardımcı olur. Özellikle kilo vermek isteyenler için önerilmektedir.

Limon, Misket Limonu ve Portakal : Turunçgillerden oluşan bu vitaminli su virüse, bakterilere ve mantarlara karşı savaşarak bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Soğuk algınlığını, nezleyi ve gribi önler, sindirime destek olur ve mide asidi ile savaşır. Bu suyu oda sıcaklığında tüketmenizi öneriyoruz.

Ananas ve Salvia: Bu ağız sulandırıcı su temizleyici özelliğe sahiptir, vücudu temizlemeye yardımcı olur ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olarak vücudu korur. Tazeleyici bir içecektir, ve sıcak günlerde lezzeti sizi ferahlatacaktır!

Limon, Greyfurt ve Nane: Greyfurt ve nanenin aroması bu vitaminli suya tadını çok güzel bir şekilde salar. Bu sudan günde 1 litreden fazla içebilirsiniz ve sonuç olarak daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olursunuz ve ayrıca vücudunuz temizlenir.

Kavun ve Karpuz: Kavun ve karpuz içeriklerindeki yüksek su seviyeleriyle, lezzetli tatları ile, ve sağlığınıza çok iyi gelen zengin vitamin içerikleriyle bilinir. Bu vitamin suyu sıvı birikimi ve ödeme çok iyi gelir, yağ yakımını destekler, vücudu temizler ve cildinizin su dengesini sağlar.Bu vitaminli suyu kilo vermek isteyen insanlar için ve kuru ciltten muzdarip olanlar için öneriyoruz.

Böğürtlen, Limon ve Nane: Bu vitaminli su sizi kronik hastalıklardan koruyacak ve hücresel yenilenmeyi arttıracak antioksidan içeriğe sahiptir. Düzenli olarak tüketmek vücudunuzun su dengesini korumasına yardımcı olacaktır, toksinden arınmaya yardım edecektir ve ayrıca erken yaşlanmayı da önleyecektir.

Vitamin Sularını Nasıl Yaparız: Vitamin sularını yapmak çok kolaydır ve her gün aromasını değiştirerek durumu sizin için daha eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz. Unutmayın, su içmek sağlıklı kalmak ve vücudunuzun su dengesini sağlamak için yaşamsal bir elementtir ve her gün kilonuza göre uygun miktarda bolca su tüketmelisiniz.

  • İlk olarak, meyveyi ve şifalı bitkileri ne çeşit bir su istediğinize göre seçin ve bunları güzelce yıkayın.
  • Ardından, meyveyi küp şeklinde doğrayın ya da dilimleyin, bitkilerle beraber 1 litre su ile bir sürahiye koyun.
  • 5-6 saat bu suyu buzdolabında bekletin, bu şekilde su içindekilerin rengini, aromasını ve tadını alacaktır.
  • Şimdi bu vitamin dolu suyu keyifle içebilirsiniz ve faydalarının tadını çıkarabilirsiniz!
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar