Ev yapımı doğal botoks maske tarifi

Ev yapımı doğal botoks maske tarifi
Paylaş
 

Ev yapımı doğal botoks maske tarifi

Ev yapımı doğal botoks maske tarifi: Yeryüzündeki her kadının ortak bir rüyası vardır, o da kırışıksız ,kalıcı, genç bir cilde sahip olmak.

Bu nedenle pek çok ünlü, yaşlanmaya izlerini yok etmek için botoks yaptırıyor. Bununla birlikte, bu tedavi oldukça pahalıdır ve birçok kadın bunu karşılayamaz. Botox, istenmeyen yan etkilere neden olabilecek zararlı kimyasal maddeler içerdiğinden bugün size evdeki malzemeler ile doğal botoks maske tarifi vereceğiz

Bu malzemeler tek başlarına sihirli olmayan ve yaşlanmayı durduramayan maddeler fakat karıştırıldığında kırışıklıkları azaltmanıza ve yaşlanma belirtilerini yok etmeye birebirdir…Çok kısa sürede sonuç veren ev yapımı doğal botoks maske malzemelerini kolayca mutfağınızda bulabilirsiniz..

Aşağıdaki tarifimiz cildinizi daha sıkı ve pürüzsüz kılacak bir cilt maskesidir, maskeyi uygulayınca gün boyu taze ve enerji dolu görünürsünüz.

Ev yapımı doğal botoks maske malzemeleri: 1 yemek kaşığı az yağlı ekşi krema, 1 yemek kaşığı mısır nişastası, 5 çorba kaşığı taze havuç suyu. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim.

Ev yapımı doğal botoks maske yapılışı: Bir kap alın ve 100 ml su dökün üzerine de mısır nişastası ilave edin. Sonra, orta ateşte ocağın üzerine koyun ve karışım yoğunlaşıncaya ve su azalana kadar karıştırın. Sonra soğumana kadar bekleyin, bu süre zarfında karışım kendi kendine pişmeye devam edecek. Sonra, havuç suyu ve krema ekleyin ve güzel karışım elde edilinceye kadar karıştırın. Şimdi kullanım şekline geçelim.

Ev yapımı doğal botoks maske kullanım şekli: Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın. Kırışıklığın olduğu alanlara maskeyi uygulayın ve 30 dakika bekletin. Bundan sonra, ılık su ile durulayın. Daha fazla miktarda hazırlarsanız, geri kalan kısmı tekrar kullanabilirsiniz, ancak buzdolabında saklayın.

Not: En iyi sonucu almak için haftada 3 – 5 defa bu maskeyi uygulayın. Sağlıklı günler dileriz. Haberimizi paylaşarak başkalarına da faydalı olmayı ihmal etmeyin.

Bu haberimizi okuyanlar en çok alttaki haberi de okudu. Sizde okumak isterseniz haberimiz altta.

Kırışıklık giderici kakao maskesi yüz botoksu

Alternatif tarif :Kırışıklık gideren nemlendirici üzüm maskesi

Yaşlandıkça cildimiz yıpranır ve elastikiyetini kaybeder. Bunu önlemek için antioksidanlar, antosiyanosidler, prosiyanidoller, polifenoller bakımından zengin olan üzüm tüketmeliyiz. Dahası üzüm kan dolaşımını düzenler ve bu yüzden üzümden yapılan maskeler ciltteki kırışıklıkları gidermede oldukça etkilidir. Üzümde bulunan bileşenler, yüzün elastik özelliklerini arttırır ve gergin bir yüze sahip olmanızı sağlar. Bu yüzden size üzüm ile yapılan 3 mükemmel maske tarifi vereceğiz.

Üzümlü Nemlendirici Yüz Maskesi nasıl yapılır: 5 adet çekirdeksiz üzüm, 3 çay kaşığı mısır nişastası, 1 yemek kaşığı ince yulaf gerekli malzemelerimiz. Yapılışı ise oldukça basittir. Üzümleri ezin ve üzerine mısır nişastasını ve yulafı ekleyin. Homojen bir karışım elde edinceye kadar ezin ve karıştırın. Maskemizi yüz ve boyuna yuvarlak hareketler yaparak sürün. 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile durulayın. Diğer tariflerin devamı…

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar