Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı

Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı
Paylaş
 

Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı

Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı eklem ağrılarının tedavisinin yanında varisli damarları da ortadan kaldırıyor. Defne antik çağlardan beri oldukça popüler bir bitkidir. Başlıca özellikleri sindirim sistemini uyarır ve ağrı, stres ve gerginliği ortadan kaldırır. Defne yağı sindirimi geliştirir, mide ekşimesi, grip, bronşit, öksürük ve diğer solunum hastalıklarına da iyi gelir.

Benzer bir şekilde kan dolaşımını da arttırır, damar sertliğini önler. Romatizmal hastalıklar, eklemlerdeki yıpranmayı durdurur ve ağrıyı azaltır. Beyin performansını arttırarak hafızanın güçlenmesi sağlar. Kadınların özel günlerinde vücuttan suyu atar ve ödemi azaltır.

Romatizmal şikayetler için birebirdir. İltihabı azaltır, ağrıyı dindirir. Saçları yeniler ve saç dökülmesini önler. Mantar ve enfeksiyonlara, yanıklara  iyi gelir. Cilt bakımı yapar.

Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı için gerekli malzemeler:

15 adet defne yaprağı, hava geçirmeyen bit kavanoz ve zeytinyağı (250 ml.). Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim.

Eklem ağrılarını geçiren defne yaprağı yağı yapılışı: Defne yapraklarını elinizle parçalayın. Daha sonra kavanozun içine doldurun ve zeytinyağını da üzerine dökün. Şimdi ağzını sıkıca kapatın ve hava almadığından emin olun. Serin ve kuru bir yerde beklemeye alın. 2 hafta boyunca beklettiğiniz karışım artık kullanmaya hazır hale geldi.

Ağrıyan diz ve eklemlerinize bu karışımı sürün. Sürme işlemini yaparken hafif hafif ovarak masaj yapmayı da ihmal etmeyin. Uyguladığınız bölgedeki ağrının azaldığını ve rahatladığınızı hissedeceksiniz. Bu hazırlanışı kolay ve doğal olan tedavi yöntemini eklem, romatizma ve diz ağrısı çekenlerin de görmesi için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Ayrıca varisli bacaklarınız için karışımı oda sıcaklığına getirdikten sonra masaj yaparak sürmeniz halinde kılcal damarlar küçülecek ve varisli damarlar yok olacaktır.

Ufak bir uyarımız var bu karışım ile ilgili: 6 yaşından küçük çocuklar için ve hamile – emzirme dönemindeki anneler için kullanmamakta fayda vardır. Parkinson ve diğer nörolojik hastalığı olanlar da kullanmamalıdır.

Diz eklem ağrısına ne iyi gelir

DEFNE İLE İLGİLİ DİĞER HABERLERİMİZ:

Defne yaprağını yakmak neye iyi gelir

Eklem ağrısı ile ilgili diğer doğal tedavi yöntemlerini sitemizde bulabilirsiniz.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar