Damarları Temizleyen Yiyecekler

Paylaş
 

Damarları Temizleyen Yiyecekler. Kalp rahatsızlıkları her geçen gün sağlığımızı daha fazla tehdit etmektedir. Dengesiz beslenme sonucu tıkanan damarlar ölüm riskini arttırmaktadır. İşte Damarları Temizleyen Yiyecekler

Damarları-Temizleyen-Yiyecekler

Damarları Temizleyen Yiyecekler

Damarları Temizleyen Yiyecekler

Yeşil çay
Yeşil çay, damarlara hasar veren oksidatif stresi azaltır ve damarları temizler. İçerdiği antioksidanlar kolesterolü düşürür ve bu sayede kalbi korur.

Açai üzümü
Özellikle kolesterolü düşüren bu meyve kan akışını dengeler ve bu sayede kalp için çok faydalıdır.

Tarçın
Antioksidan deposu olan tarçın, kandaki şekeri düşürür ve bu sayede damarlar için çok faydalıdır. Günde 1 çay kaşığı tarçının kandaki yağ oranını %26 oranında azalttığı kaydedilmiştir.

Badem
E vitamini, çözünebilen lif ve tekli doymamış yağlar açısından oldukça zengin olan badem, içerdiği antioksidanlar sayesinde damarlardaki hasarı engeller.

Yulaf
Yulaf, kolesterolü düşürür ve damarları temizler. Öğünlerinize yulafı eklemenizi öneririz.

Zeytinyağı
Akdeniz ülkelerinde kalp hastalıkları görülme oranının daha az olması zeytinyağı sayesindedir. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde kanseri önler ve tansiyonu düşürür.

Brokoli
K vitamini ve lif açısından zengin olan brokoli, kolesterolü ve tansiyonu düşürür. K vitamini damarlardaki kalsiyum seviyesini dengeler.

Zerdeçal

Zerdeçal, damar temizliğinde en etkili baharatlardan biridir. Ayrıca damar sertliğini önler ve yağ depolanmasını engeller.

Kuşkonmaz
Kuşkonmaz, damarlardaki baskıyı azaltır ve bu sayede kan akışını hızlandırır. Ayrıca damar tıkanıklığı ve enflamasyona da iyi gelir.

Nar
İçerisinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde nar, kan akışını arttırır ve damarların tıkanmasını önler.

Bu besin değerleri yüksek olan yiyeceklerle damarlarınızı temizleyebilirsiniz. Damarın tıkanmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi sigaradır. Sigara içen insanlarda daha fazla olmaktadır. Bunun yanında sağlıksız beslenmekte var tabi. Her ikisini yapan insan bir nevi ölüme davet çıkarıyor demektir. Sevdiklerinizi ve sağlığınızı düşünün. Sağlıklı hayat sizi daha fazla mutlu eder. (kadinkahvesi.com)

Anahtar kelimeler:Damarları Temizleyen Yiyecekler, damar tıkanıklığı, kalp, kolestrol, sağlık
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar