Cilt lekelerine yoğurt ve karbonat maskesi

Cilt lekelerine yoğurt ve karbonat maskesi
Paylaş
 

Cilt lekelerine yoğurt ve karbonat maskesi

Cilt lekelerine yoğurt ve karbonat maskesi :  Yoğurt ve Karbonat Maskesi kullanarak siz de lekesiz bir cilt sahibi olabilirsiniz. Cildiniz gündelik hayatta yapılan makyaj, hava kirliliği, gözeneklerin yeterince temizlenememesi gibi nedenlerden dolayı kötü bir hal alabiliyor. Siyah noktalar, siyah lekeler ve karartılar oluşabiliyor. Piyasada lekesiz cilt için bir çok pahalı ürün de bulunuyor fakat hiç birinin işe yaradığını söyleyemeyiz.

Fakat size bugünkü yazımızda Yoğurt karbonat maskesi ile evinizde kolayca hazırlayabileceğiz bitkisel bir çözüm anlatacağız.

Cilt lekelerine yoğurt ve karbonat maskesi Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı yoğurt ( susuz olması gerekiyor ). 1/2 çay kaşığı karbonat (eczanelerde satılan sodyum karbonat). 3 damla elma sirkesi. 3 damla bal.

Yoğurt Karbonat Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Bir kabın içerisinde bütün malzemeleri güzelce karıştıralım. Yoğurt, sirke, bal ve karbonat bir araya gelince biraz kabaracaktır. Bu normal bir durum. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüzün her yerine (gözlerinize sürmeyin) sürün ve 30 dakika kadar bekletin. Maske kurumaya başlayınca bol su ile yüzünüzü durulayın. Karbonat yoğurt maskesi cildinizi nemlendirecek, beyazlatacak ve lekelerin görünümünü azaltacaktır. Bu maskeyi haftada 1 kes uygulayın. Farkı sizde gözlerinizle göreceksiniz.

Doğal yolla Cilt lekeleri nasıl yok edilir : Hiperpigmentasyon denilen ve halk arasında cilt lekesi olarak geçen bu hastalığın bitkisel tedavisi mümkün. Cilt lekesinin nedenlerini bulduktan sonra cilt lekesi nasıl geçer sorusuna cevap bu yazımızda.

Cilt Lekesi, ciltteki renk değişiklikleridir. Lekeler, ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu oluşur. Cilt lekeleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür. Cilt lekeleri, hem kadın hem erkeklerde en yaygın görülen cilt rahatsızlığıdır.

Cilt bakımı ve peeling maskesi

Cilt Lekelerinin Oluşma Nedenleri:

Güneş, Hormonal değişiklikler ve gebelik, Bazı sinirsel hastalıklar, Genetik yatkınlık, Enfeksiyon hastalıkları(mantar vb.), Yanlış kozmetik kullanımı, ağızdan alınan bazı ilaçlar. Doğal yolla Cilt lekeleri nasıl yok edilir yazımızın okumaya devam edin…

Siz de maskemizi uyguladıktan sonra sonuçlarını bizimle paylaşarak kafasında soru işareti olanlara destek olabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın . Sağlıklı günler dileriz.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar