Annesi bebeğini musluk altında tutuyor çünkü…

Paylaş
 

Annenin adı Ayşe Koyuncugil, fotoğrafta gördüğünüz yavrumuz henüz 3 aylık ve adı Musa. Annesi bebeğini musluk altında tutuyor çünkü çok nemli bir hastalığı var.

Annesi onu doğurduğunda çok mutluydu ve her şey çok güzel gidiyordu. Taki yavrusunun cildinde kızarıklık ve leke görene kadar. O günden sonra hayatı kabusa döndü.

Doktorlar Musa’nın cildindeki lekelere egzama tanısı koydu. Çünkü cildinde kırmızı döküntüler vardı ve akıntılı kanamalar oluyordu. Egzama için verdiği merhem  biraz iyileştirse de tam olarak geçirmiyordu.

Musa bebeğin durumu hiç iyiye gitmiyordu, saçları da dökülmeye başlayınca birkaç doktora daha gösterdi ailesi onu.

Bütün doktorların ortak tanısı Egzama oldu ve yoğun bakımda birkaç gün kaldıktan sonra evine gönderdiler.

Bebeğin cildi o kadar hassastı ki uyurken kendi cildini çizmesin diye vücudunu sarmak zorunda kaldı annesi.

Doktorlar bebeğine “Steroid Çekilmesi” tedavisi uyguluyordu fakat bu tedavi önce bebeği rahatlatıyor sonra ise hastalık tekrardan başa dönüyordu.

Annesi çareyi internette aramakta buldu ve detaylı bir araştırma sonucunda “Steroid Çekilmenin yan etkileri” gibi bebeğinde olan hastalığa benzer bir hastalık buldu.

w1296

Annenin internette bulduğu fotoğraflar. Kendi evladında ki belirtiler ile benzer

Anne hemen doktorlarla konuşur ve bebeğine uygulanan “Streoid tedavisini” sonlandırmasını ister.

Anne artık evinde  cilde çok hassas nemlendirici kremler kullanıyor ve resimde gördüğünüz musluk altında bebeğini dakikalarca bekletiyordu. Sebebi ise Musa bebek sadece musluk altında su ile yatarken ağlaması kesiliyor ve uykuya dalabiliyordu.

Musa bebek artık uykuya dalabiliyor ve gece boyu aralıksız uyuyabiliyordu. Annesi limon otu ve çinko tozu ile karışım yapıp nemli bir bez ile bebeğinin cildini silmeye başladı ve tedaviyi doğal yollarla destekledi.

Musa bebek tam 10 aylık olduğunda ise sağlıklı ve mutlu bir bebek olarak hayatına devam ediyor.

Annenin yaşadığı kötü günlerden sonra biz anne adaylarına ve çocuk sahiplerine önerebileceği tek ve en önemli şey ise yazının sonunda :

“Lütfen ama lütfen yeni doğan bebekleri uzaktan sevin, kesinlikle öpmeyin ve cildine dokunmayın. Bağışıklık sistemi dünyaya hazır olmayan yeni doğan bebeklerimiz için en önemli konu budur.”

Lütfen daha fazla insana ulaşması için paylaşın…

Untitled-1

Kologen içeren makyaj ürünü krem almayın niye mi buyurun okuyun Haberin devamı

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar