1 dakikada kalp krizi nasıl durdurulur

1 dakikada kalp krizi nasıl durdurulur
Paylaş
 

1 dakikada kalp krizi nasıl durdurulur

1 dakikada kalp krizi nasıl durdurulur:  Kalp krizini 60 saniyede nasıl geçirebileceğinizi biliyor musunuz?

Peki Arnavut biberini daha önce duydunuz mu? Acısı en meşhur birer türlerinden biridir. Acı sevmeseniz bile Arnavut biberinden evde mutlaka bulundurmalısınız çünkü bu biberler kalp krizi geçiren birinin hayatını kurtarabilir.

Doktorlar bu biberin mucizevi iyileştirici özelliği üzerine bir çok araştırma yapıyorlar.

Aktarlar hastalarını Arnavut biberi çayı ile 1 dakika içinde kalp krizinden kurtarıyor.

Arnavut biberinin bu özelliği henüz laboratuvar ortamında kanıtlanmış değildir. Bu mucizevi durum doktorların, aktarların ve hastaların kişisel deneyimlerine dayanmaktadır.

Arnavut biberini kullanma şekilleri

Arnavut biberinin acılığı 90,000 Scovilledir (Wilber L. Scoville, biberin acılığını ölçmeyi bulan kişidir, soyadı biberin acılık ölçü birimi olarak kullanılmaktadır). Scotch Bonnet, Habanero, Jalapeno, African Bird, Jamaika Biberi ve Thai Chi  gibi biberlerle aynı ölçüde acıdır. Arnavut biberini organik ürünler satan dükkanlarda, doğuya özgü yiyecekler satan marketlerde ve pazarlarda bulabilirsiniz.

Kalp krizi geçiren birine bir bardak sıcak suya 1 çay kaşığı arnavut biberi koyup içirin. Kalp krizi geçiren kişinin sıvı içebilecek bilinçte olması gerekmektedir.

Kişi baygınsa dilinin altına bir kaç damla arnavut biberi özü damlatın.

Arnavut biberi kan dolaşımını ve kalp atışını hızlandırarak kan dolaşımını dengeler. Ayrıca kanamayı da durdurma özelliğine de sahiptir.

Birçok uzman arnavut biberi terapisine bağlı olarak hiçbir hasta kaybetmediklerini söylüyor.

Anavut biberi tentürü nasıl yapılır?

Gerekenler:

  • 3 arnavut biberi
  • Arnavut biberi tozu
  • Votka veya 50 derece alkol
  • Eldiven
  • 1 litrelik boş cam şişe

1 dakikada kalp krizi nasıl durdurulur – Hazırlanışı:

1. Eldivenleri takın.

2. Cam şişenin 1/4’ünü arnavut biberi tozu ile doldurun, tozu kapatacak şekilde alkol ekleyin.

3. Taze arnavut biberlerini ve alkolle beraber blenderda yoğun bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Şişenin yarısını bu karışımla doldurun.

4. Şişenin boş kalan 1/4’lük kısmını alkol ile doldurun. Şişeyi günde birkaç kez çalkalayın.

5. Karışımı 14 gün karanlık bir odada bekletin ve sonra süzün. Tentürü koyu renkli bir şişeye koyun. Eğer daha güçlü bir karışım istiyorsanız tentürü 3 ay karanlık bir yerde bekletin ve sonra süzün.

6. Tentürü karanlık ve kuru ortamda tuttuğunuz sürece hiçbir zaman bozulmaz.

Önerilen kullanım dozları:

Kalp krizi geçiren bir kişiye 10 damla bu tentürden verebilirsiniz. 5 dakika sonra tekrar 10 damla daha verin. Kişinin durumu iyileşene kadar 5 dakikada bir 10 damla vermeye devam edin.

Bilinci yerinde olmayan kişilerin dil altına 3 damla damlatın ve suni teneffüs uygulayın. Kişinin bilinci yerine gelene ve kendini iyi hissedene kadar bu işlemi 5 dakikada bir tekrarlayın.

Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor

Arnavut biberinin faydaları:

  • Bu biberleri diğer küçük hastalıkları tedavi etmek için kullanabilirsiniz.
  • Mantar hastalıklarına karşı etkilidir.
  • Sindirim sistemi için faydalıdır.
  • Kansere karşı etkilidir, özellikle sigara içenler ve akciğer kanseri hastaları için faydalıdır. Sigara içmekten dolayı oluşan tümörlerin görülmesini azaltır. Karaciğer kanseri hastalarında da aynı etki görülmüştür.
  • Artrite, mide hastalıklarına, diş ağrısına, gribe obeziteye, migrene, kızarıklıklara ve alerjilere karşı kullanılabilir.

Arnavut biberinin besin değerleri:

Arnavut biberi 26 çeşit besleyici maddeden oluşur. Magnezyum, selenyum ve çinko açısından zengindir. Ayrıca A ve C vitamini bulunur.

Arnavut biberi kalbe iyi gelen en etkili doğal besindir. Kalp rahatsızlığınız varsa arnavut biberi tentüründen faydalanabilirsiniz. Ama her zaman belirttiğimiz gibi kalp rahatsızlıkları gibi ciddi sağlık problemlerinden ilk yapmanız gereken şey doktorunuza başvurmaktır. Kaynak:hayatbilgileri.com/hayat-bilgileri/1-dakikada-kalp-krizini-durdurmanin-yolu/

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar